Slovenská neděle nadělila Lackovi stupně vítězů a Britovi ve službách Buggyry první body

Radek Vičík Radek Vičík
15. 7. 2018 17:56
Adam Lacko byl v této sezoně už popáté na stupních vítězů v závodě ME tahačů na okruzích.
Adam Lacko stál na Slovakia Ringu v sobotu i v neděli v úvodním závodě na pole position.
Adam Lacko stál na Slovakia Ringu v sobotu i v neděli v úvodním závodě na pole position. | Foto: Radek Vičík

Slovakia Ring (od našeho zpravodaje) - Adam Lacko se i v nedělním závodě závodě ME tahačů na okruzích na Slovakia Ringu postavil na stupně vítězů. Pilot Buggyry vytěžil z vítězné kvalifikace druhé místo v úvodní jízdě dne. V té druhé obsadil po započtení penalizací soupeřů páté místo. V průběžném pořadí seriálu je obhájce titulu stále druhý.

Na rozdíl od soboty se start z pole position Lackovi vydařil. V první zatáčce se ubránil před útokem lídra šampionátu Jochena Hahna. Němec si ale našel příležitost hned v následujícím okruhu a dvojice posledních dvou evropských šampionů si prohodila místa. Hahn v čele vydržel až do cíle. Lacko letos popáté vystoupal na stupně vítězů.

"Byla to dobrá jízda. Jochen (Hahn) má auto nastavené tak, aby mu jelo lépe v prvních fázích závodů. Nám se zase jízdní vlastnosti zlepšují v závěru," vysvětlil Lacko.

V druhém závodě, kde si tradičně první osmička prohodí pořadí, se opět pilot Buggyry utkal s Hahnem. Tentokrát to bylo o šestou pozici a také zde slavil Němec. Jak ale ukázala práce ředitelství závodu a následné tresty, šlo fakticky o boj o páté místo. Německý jezdec René Reinert se totiž po penalizaci propadl na sedmou pozici.

Český jezdec se ve vedru panujícím na jihu Slovenska ještě částečně vypořádal s následky operace, kterou měl před začátkem sezony. "Pořád do auta nosím břišní pás. Břicho mě večer po závodě ještě bolí, zvlášť tady v tom vedru. Ale v řízení mě to nijak neomezuje," vysvětlil závodník Buggyry.

Velký den zažil Oliver Janes, letošní nováček ve službách roudnického týmu. Díky dvěma desátým místům se dočkal svých prvních bodů v mistrovství Evropy. Brit se stal už dvacátým pilotem, který v nesmírně vyrovnané sezoně bodoval. "Je to skvělé, doufám, že rychle přidám další," usmíval se v boxech na Slovakia Ringu.

Lacko je se 131 druhý, na Hahna ztrácí už 57 bodů, ale pronásledovateli Norbertu Kissovi, který vyhrál druhý nedělní závod, se vzdálil na rozdíl deseti bodů. Sezona pokračuje po letní přestávce až začátkem září v Mostě.

Závody ME tahačů na Slovakia Ringu:

3. jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 22:07,775, 2. Lacko (ČR/Buggyra) -0,443, 3. Halmová (Něm./Iveco) -7,060, …11. Vojtíšek (ČR/MAN) -46,573.

4. jízda: 1. Kiss (Maď./Mercedes) 22:14,238, 2. Lenz (Něm./MAN) -3,916, 3. Kursim (Něm./Iveco) -4,302, …5. Lacko -5,333, 13. Vojtíšek -32,207.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 188, 2. Lacko 131, 3. Kiss 121.

Nemilovaný Slovakia Ring přinesl Lackovi dvakrát stupně vítězů | Video: BUGGYRA brand
 

Právě se děje

Další zprávy