21. 3. 2010 21:30
Vyhrál Kopeckého parťák Fin Hänninen
Jan Kopecký obsadil solidní třetí místo
Jan Kopecký obsadil solidní třetí místo | Foto: Motorsport Kopecký

Cordóba - Český pilot Jan Kopecký obsadil třetí místo v Argentinské rallye, jež byla třetím dílem série Intercontinental Rally Challenge.

Soutěž ovládly vozy Škoda Fabia S2000, které se srovnaly na prvních třech místech a slavily první triumf. Zvítězil Fin Juho Hänninen před Britem Guyem Wilksem.

Osmadvacetiletý Kopecký se dočkal prvního pódiového umístění v sezoně i díky potížím obhájce titulu Krise Meekea. Průběžně třetí Brit ale v předposlední 14. erzetě poškodil nápravu vozu jeho Peugeotu 207 a musel odstoupit.

"Jsem moc šťastný za stupně vítězů. Lepší jsme být nemohli, ale díky smůle Meekea jsme třetí," citoval server autosport.cz Kopeckého, jenž dnes vyhrál dva testy a na Hänninena ztratil 2:20 minuty.

"Uvidíme, jestli pojedeme na Kanáry," řekl směrem k dalšímu dílu IRC, který je na programu na přelomu dubna a května.

Hänninen si díky vítězství upevnil průběžné vedení v seriálu před Wilksem, Kopecký se posunul na třetí místo.

Výsledky:

1. Hänninen, Markkula (Fin./Škoda Fabia) 2:30:38,1, 2. Wilks, Pugh (Brit./Škoda Fabia) -51,0, 3. Kopecký, Starý (Škoda Fabia) -2:20,4, 4. Pozzo, Stilo (Arg./Subaru Impreza) -5:03,9, 5. Villagra, Perez-Companc (Arg./Ford Fiesta) -5:14,2, 6. B. Magalhaes, C. Magalhaes (Portug./Peugeot 207) -6:11,0.

Průběžné pořadí (po 3 z 12 soutěží): 1. Hänninen 24 b., 2. Wilks 19, 3. Kopecký 15, 4. Meeke (Brit.) a Hirvonen (Fin.) po 10.