Skandál na Dakaru: Šéf VW prý sexuálně obtěžoval ženy

ČTK ČTK
2. 1. 2011 12:00
Kris Nissen prý sahal ženě v Macau na prsa
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Václav Rojík

Berlín - Krátce před startem Rallye Dakar otřásá favorizovaným týmem Volkswagen skandál. Jak uvedl zpravodajský magazín Focus, prověřuje koncern obvinění sexuální povahy proti šéfovi divize motorsportu VW Krisi Nissenovi.

Podle Focusu se jedná o události z listopadového finále seriálu formule 3 v Macau. Tam údajně Nissen v hotelovém baru obtěžoval ženu a sahal jí na prsa. Bývalý dánský závodník prý také napadl jednoho kolegu z týmu Audi, jenž mu nechtěl zaplatit pivo.

Ke stížnostem na Nissena se připojila švédská navigátorka v rallye Tina Thörnerová. Ta šéfům Volkswagenu hlásila, že v době působení v týmu ji Nissen vyzýval, aby mu sáhla mezi nohy, aby "cítila, co mezi nimi opravdický chlap má."

"Za žádné peníze na světe bych už s Nissenem nepracovala, kvůli tomu, jak se ke mně choval," řekla Focusu Thörnerová.

Čtěte také:
Přes 400 strojů vyrazilo. Začíná slavná Rallye Dakar

Ani nejznámější německá pilotka rallye Jutta Kleinschmidtová nenechala na šéfovi motorsportu Volgswagenu nit suchou.

"Nissen rozpoutal vládu strachu. Mockrát jsem viděla, jak naprosto nevhodně se chová ke svým spolupracovníkům a především ženám," dodala první ženská vítězka dakarské rallye.

Sám Nissen se k obviněním zatím nevyjádřil. Vedení koncernu potvrdilo, že bude kauzu vyšetřovat interně a padesátiletého Dána prozatím ponechává v roli šéfa týmu. Může se však stát, že konce rallye 16. ledna se Nissen v funkci nedočká.

"Pokud se objeví ještě horší obvinění, budeme muset situaci přehodnotit. V takovém případě bude Nissen okamžitě povolán domů," řekl agentuře SID mluvčí koncernu Stefan Moser.

 

Právě se děje

Další zprávy