Skandál Dieselgate dopadl i na rallye. Dominující Volkswagen prchne ze světového šampionátu

Radek Vičík Radek Vičík
1. 11. 2016 13:24
Kralování Volkswagenu v MS rallye zřejmě končí. Koncern šetří, na světové soutěže nezbývá dost peněz. Od roku 2013 vyhrály vozy Polo R WRC 42 světových rallye, Sébastien Ogier byl čtyřikrát mistrem světa a německá značka pokaždé opanovala hodnocení týmů.
Sébastien Ogier už pátý titul mistra světa za volantem voz VW nejspíš nezíská.
Sébastien Ogier už pátý titul mistra světa za volantem voz VW nejspíš nezíská. | Foto: Volkswagen Motorsport

Wolfsburg - Automobilka Volkswagen by měla po letošní sezoně ukončit své působení ve světovém šampionátu v rallye. Podle britského Autosportu o tom definitivně rozhodlo dnešní jednání v sídle vedení společnosti v německém Wolfsburgu. Zástupci VW tuto informaci zatím oficiálně nekomentovali.

O konci vítězů posledních čtyř ročníků se začalo spekulovat od minulého týdne. Omezení sportovního programu koncernu, které se už dotklo startu značky Audi v MS ve vytrvalostních závodech, souvisí s aférou Dieselgate, které přijde firmu na miliardy eur ve formě odškodnění.

O tom, že se jedná o rychlý náhlý krok, svědčí fakt, že ještě před několika dny tým Volkswagenu testoval nový speciál WRC upravený podle pravidel platných od roku 2017.

Od roku 2013 vyhrály vozy Polo R WRC 42 světových rallye, Sébastien Ogier byl čtyřikrát mistrem světa a německá značka pokaždé opanovala hodnocení týmů.