FOTO V IndyCar se rodí další Danica, muže prohání Švýcarka

Půvabná Švýcarka Simona de Silvestrová kráčí ve stopách své slavnější kolegyně Danici Patrickové. V prvním závodě letošní sezony Indy Car byla jen krůček od stupňů vítězů. Podívejte se na její kariéru v obrazech.
Simona se narodila první školní den roku 1988 v Thunu.
Po začátcích v italské Formuli Renault 2.0 zamířila už v 17 letech do zámoří, kde se přes různé nižší formule propracovala až do IndyCar.
Simoninu debutu v IndyCar předcházelo třetí místo v "druhé lize" této série, Atlantic Championship. Stalo se tak v roce 2009.
Premiérový závod IndyCar absolvovala Simona de Silvestrová 14. března 2010 v ulicích brazilské Sao Paula. V Brazílii čtyři kola závodu vedla a nakonec obsadila 16. místo.
Foto: IndyCar Media
Radek Vičík Radek Vičík
26. 3. 2013 14:37
Simona de Silvestrová začala svoji čtvrtou sezonu v IndyCar ve velkém stylu. Jen dva okruhy ji v St. Petersburgu dělilo od stupňů vítězů

St. Petersburg - Chyběla pouze dvě kola závodu v ulicích St. Petersburgu, aby se Simona de Silvestrová stala nástupnicíc Danici Patrickové a postavila se na stupně vítězůl IndyCar.

V předposledním kole úvodního podniku zámořské formulové série byla de Silvestrová třetí. Jenže pak se před ni dostal Marco Andretti a v posledním kole se švýcarská závodnice neubránila před útokem dalších dvou jezdců a cílovou čáru proťala jako šestá.

Ve své čtvrté sezoně zajela druhý nejelpší výsledek, lépe skončila poze předloni znovu v St. Petersburgu, kde obsadila čtvrté místo. Z premiérového triumfu v IndyCar se radoval 26letý Kanaďan James Hinchcliffe.

Výsledky:

IndyCar - Honda Grand Prix of St. Petersburg:
1. Hinchcliffe (Andretti Dallara-Chevrolet) 2:22:12,5502, 2. Castroneves (Penske Dallara-Chevrolet) -1,0982, 3. M. Andretti (Andretti Dallara-Chevrolet) -16,3664, 4. Kanaan (KV Dallara-Chevrolet) -19,6083, 5. Dixon (Ganassi Dallara-Honda) -20.7627, 6. de Silvestrová (KV Dallara-Chevrolet) -20,7890.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy