Sezona se blíží. Pešek dojel na tréninku v Dauhá devátý

ČTK ČTK, Red Spo
11. 4. 2009 12:30
Karel Abraham zajel dvanáctý nejrychlejší čas
Lukáš Pešek
Lukáš Pešek | Foto: MLJ Racing

Dauhá - Deváté místo obsadil Lukáš Pešek ve volném tréninku na úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů Velkou cenu Kataru. Druhý český jezdec ve třídě do 250 ccm Karel Abraham zajel v pátek za umělého osvětlení v Dauhá dvanáctý čas.

Nejrychlejší byl v tréninku dvěstěpadesátek Maďar Gábor Talmacsi, za jehož časem zaostal Pešek o 862 tisícin sekundy.

"Rozestupy jsou minimální. Talmacsi, který trénink vyhrál, tu jel v testech stejný čas jako já. V kvalifikaci se to tedy může poskládat úplně jinak," uvedl Pešek v tiskové zprávě.

Čtěte také: Pešek: Ach ta kvalifikace. Jinak chce být do desítky

Oproti testování měl ze svého výkonu lepší pocity.

"Ale stále to ještě není úplně ono. V kvalifikaci se budu snažit, abych se dostal minimálně do třetí řady. Určitě bych chtěl do druhé. Pravděpodobně budou rozhodovat desetiny," dodal.

Abrahama předčil těsně o 84 tisícin.Šestnáctiletý nováček v seriálu Lukáš Šembera byl v kubatuře do 125 ccm sedmadvacátý se ztrátou 7,768 sekundy na prvního Španěla Juliana Simona.

V královské třídě MotoGP ovládl trénink v nepříjemném nárazovém větru předloňský mistr světa Australana Casey Stoner před úřadujícím šampionem Italem Valentinem Rossim.

Kvalifikace startují dnes v 21:05.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Hlavním městem Indonésie bude nově Nusantara na Borneu

Indonéský parlament schválil zákon o přesunu hlavního města z přelidněné Jakarty na ostrov Borneo, informovala agentura Reuters s odvoláním na předsedkyni parlamentu Puan Maharaniovou. Již v pondělí vláda oznámila, že nová metropole ponese jméno Nusantara.

Schválený zákon o hlavním městě poskytuje právní rámec pro realizaci ambiciózního plánu přesunu hlavního města, který prezident Joko Widodo představil v roce 2019. Norma stanovuje, jak bude výstavba nové metropole financována a spravována.

V pondělí ministr pro místní rozvoj Suharso Monoarfa uvedl, že nové hlavní město se bude jmenovat Nusantara, což je ve staré javánštině označení pro indonéské souostroví.

Ostrov Borneo sdílí Indonésie s Malajsií a Brunejí. Budoucí indonéská metropole má vzniknout v džungli provincie Východní Kalimantan, přibližně na půli cesty mezi městy Balikpapan a Samarinda, uvedla agentura DPA.

V nejlidnatější muslimské zemi světa, která má přes 273 miliony obyvatel, se debaty o zbudování nové metropole vedly několik desetiletí. V Jakartě ležící na přelidněném ostrově Jáva v současnosti žije kolem deseti milionů obyvatel, její širší aglomerace jich má až 30 milionů. Město se potýká se špínou a smogem, ale také s častými zemětřeseními a ničivými záplavami. Trápí je rovněž stoupající hladina oceánů i špatná infrastruktura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy