S novou tratí v Austinu se nejrychleji seznámil Vettel

Radek Vičík Radek Vičík
16. 11. 2012 17:30
Piloti formule 1 si ve dvou trénincích poprvé vyzkoušeli nový okruh pro Velkou cenu USA.
Sebastian Vettel si do Austinu přivezl helmu v novém designu na téma Texas a Divoký Západ.
Sebastian Vettel si do Austinu přivezl helmu v novém designu na téma Texas a Divoký Západ. | Foto: Red Bull Racing - Mark Thompson/Getty Images

Austin - Sebastian Vettel naznačil, že si třetí titul mistra světa nechce jen tak nechat uniknout mezi prsty. I když měl technické problémy, na novém okruhu Austin své soupeře v obou trénincích jasně poradil.

Dopoledne pilot Red Bullu doslova řádil, když vyhrál s náskokem 1,4 vteřiny před Lewisem Hamiltonem. Třetí Fernando Alonso, který jediný ještě může Vettela porazit, byl pomalejší dokonce o 2,2 vteřiny.

Red Bull si užil péče mechaniků

Odpoledne sice z Vettelova Red Bullu unikala chladicí kapalina a rozebraný monopost byl dlouhé minuty v péči mechaniků, přesto s ním německý pilot i v druhém tréninku znovu kraloval. 75 setin sekundy za ním zaostal jeho týmový kolega Mark Webber, třetí byl velmi těsně Alonso (-0,76 sekundy).

Dopoledne se dlouho se na zánovní kluzký asfalt nikomu nechtělo, takže prvních třicet minut bylo spíš taktickou hrou. Pak se ale všechny týmy rozhodly vyslat své piloty na trať a v Texasu bylo rušno.

Dlouho vedle výsledkovou listinu Hamilton, ale Vettel si nechal to nejlepší na závěr a dvěma rychlými koly vypálil soupeřům rybník.

Oheň Schumiho nespálí

O největší vzrušení se kromě rychlých časů postaral na trati svými "hodinami" Alonso a v boxech Michael Schumacher.

Jeho Mercedes se v boxech vzňal, ale mechanici měli naštěstí rukavice a po ruce i hasicí přístroje, takže i Němec se mohl v klidu vydat na trať.

Odpoledne většina týmů pracovala na závodním nastavení, přesto se časy o několik desetin vteřin zrychlily. Dlouho si nejlepší čas držel Nico Rosberg, ale jakmile se Vettel vrátil z boxů po opravě, byl to on, kdo ovládl první místo výsledkové listiny.

Program GP USA formule 1 pokračuje v sobotu od 16:00 hodin našeho času třetím trénkem, v 19:00 hodin startuje kvalifikace.

Tréninky na Velkou cenu USA, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Austinu:
První trénink: 1. Vettel (Něm./Red Bull) 1:38,125, 2. Hamilton (Brit./McLaren) 1:39,543, 3. Alonso (Šp./Ferrari) 1:40,337, 4. Button (Brit./McLaren) 1:40,528, 5. Webber (Austr./Red Bull) 1:40,650, 6. Massa (Braz./Ferrari) 1:40,966.
Druhý trénink: 1. Vettel 1:37,718, 2. Webber 1:38,475, 3. Alonso 1:38,483, 4. Hamilton 1:38,748, 5. Button 1:38,786, 6. Massa 1:39,029.