Video: Český tým s rychlou Nizozemkou si na Red Bull Ringu dojel pro druhé místo

Radek Vičík Radek Vičík
15. 7. 2019 21:09
Tým Šenkýř Motorsport oslavil navázání oficiální spolupráce se značkou BMW jako její juniorka druhým místem v úvodním závodě šampionátu GT Open na rakouském Red Bull Ringu.
Video: Šenkýř Motorsport

Na úvod spolupráce přišla z Mnichova nizozemská pilotka Beitske Visserová, která je členkou jezdecké skupiny BMW Motorsport. A premiéra s vozem specifikace GT3 jí vyšla na výbornou. Spolu se Slovákem Richardem Gondou dovezla BMW M6 GT3 v barvách Šenkýř Motorsport na rakouském okruhu na druhém místě.

Brněnská stáj se v šampionátu GT Open, který má kořeny ve Španělsku, dokázala letos etablovat a ve Spa-Francorchamps oslavila své první stupně vítězů. Repríza, a dokonce na stejné příčce, přišla i v sobotu.

Do vozu jako první usedl Gonda, jenž se postaral o vydařený start z šestého místa, které si vyjel v kvalifikaci. Pozici si dokonce vylepšil a postoupil na pátou příčku. Tým nechal slovenského jezdce v autě co nejdéle to šlo. A talent z Banské Bystrice jezdil jedno rychlé kolo za druhým.

"Start se podařil, i když tam nějaké kontakty s McLarenem byly. Byly pasáže, kdy jsem mohl zkoušet cokoliv, ale soupeři byli rychlejší. Na druhou stranu my jsme zase silnější na brzdách," uvedl Gonda.

K povinné výměně pilotů tak zamířil z vedoucí pozice. Visserová po bezproblémové zastávce v boxech na výborné druhé pozici. Ani 24letá účastnice ženské formulové W Série se nenechala zastínit a jezdila vyrovnané a rychlé časy.

Richard Gonda a Beitske Visserová s trofejí za druhé místo v závodě GT Open na Red Bull Ringu
Richard Gonda a Beitske Visserová s trofejí za druhé místo v závodě GT Open na Red Bull Ringu | Foto: Šenkýř Motorsport

V závěru závodu si zkušeně pohlídala druhé místo před rychlejším McLarenem a druhou pozici si udržela až do cíle. "Druhé místo nám chutná o to více, když přihlédneme na ten tuhý boj v posledních dvou kolech. Beitske předvedla v obraně skvělý výkon a můžeme se teď celý tým těšit z druhého místa," vysekl Gonda pochvalu své týmové kolegyni.

V neděli už stáji Šenkýř Motorsport štěstí tolik nepřálo. Visserová jako startovací pilotka byla v první zatáčce soupeři vystrčena mimo trať a do závodu se vrátila až na 13. pozici. Společné úsilí nizozemsko-slovenského páru ve zbytku závodu přineslo konečnou sedmou pozici.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy