Semerád vyhrál hustopečskou sprintrallye

ČTK
15. 4. 2006 16:38
Hustopeče - Josef Semerád s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX potvrdil svoji formu a zvítězil i v druhém podniku devítidílného seriálu mistrovství České republiky ve sprintrallye, který se jel v Hustopečích.
Raimund Baumschlager s Mitsubishi Lancer.

Semerád se spolujezdcem Bohuslavem Ceplechou zopakoval vítězství z premiérové soutěže v Okříškách a je v čele průběžné klasifikace s plným počtem 60 bodů.

Na druhém místě skončili se ztrátou necelé minuty Vladimír Barvík s Petrou Mlyářovou rovněž na voze Mitsubishi Lancer. Převahu vozů této značky potvrdili třetí Martin Kožmín s Miloslavem Talaváňou a čtvrtí Jan Jelínek s Miroslavem Kotěnou.

Těžká trať se šesti rychlostními zkouškami v celkové délce 75,56 kilometru byla pohřebištěm favoritů. Z elitní desítky startovního pole dojeli do cíle kromě Semráda a Barvíka už jen obhájce loňského prvenství Roman Odložilík na pátém místě.

Technické problémy postupně vyřadily Antonína Tlusťáka, Miroslava Jandíka, Pavla Červenku, Zdeňka Vlčka, po pátém testu vzdal boj kvůli přehřívání motoru Karel Trojan a po něm předčasně odstoupil i Petr Poulík. Jiří Volf havaroval už ve druhém testu.

Do rallye vstoupil nejlépe Trojan, jenž vyhrál první rychlostní zkoušku s náskokem 2,3 sekundy před Semerádem. Ten ale zaútočil na prvenství hned v dalším testu, dostal se do čela průběžné klasifikace a pozici už nepustil.

"Nový vůz fungoval dokonale. Náročná trať mi vyhovovala. Vítězstvím se mi podařilo splnit další dílčí cíl v cestě za konečným prvenstvím," řekl Semrád, který po každé další rychlostní zkoušce zvyšoval náskok. Pouze v páté erzetě byl nejrychlejší Barvík.

1. Semerád, Ceplecha (Mitsubishi Lancer EVO IX) 47:39,8, 2. Barvík, Mlynářová (Mitsubishi Lancer EVO VI) -59,9, 3. Kožmín, Talaváňa (Mitsubishi Lancer EVO VI) -1:21,5, 4. Jelínek, Kotěna (Mitsubishi Lancer EVO VI) -1:56,0, 5. Odložilík, Rajnoha (Suzuki Ignis) -1:56,8, 6. Sedláček, Marušák (Nissan Almera) -2:11,6.
Průběžné pořadí po dvou soutěžích: 1. Semrád 60 bodů, 2. Barvík 31, 3. Jelínek 25, 4. Volf (Mitsubishi Lancer) 24, 5. Kožmín a Jandík (Mitsubishi Lancer) po 19.