Semerád neprošel kontrolou a přišel o celkový bronz

ČTK ČTK
14. 11. 2011 8:11
Český jezdec byl vyloučen z Britské rally
Foto: Reuters

Cardiff - Jen krátce se český automobilový jezdec Martin Semerád radoval z celkového třetího místa v kategorii produkčních vozů v mistrovství světa.

Původně druhý muž PWRC v Britské rallye byl nakonec ze závodu vyloučen, neboť jeho vůz Mitsubishi Lancer neprošel závěrečnou technickou prohlídkou.

Semerád sice v Cardiffu převzal při slavnostním ceremoniálu poháry, ale po pár hodinách měl po radosti. Důvodem vyloučení bylo uložení tlumičů, které neodpovídalo homologaci. Místo trojúhelníkové podložky v horním uložení byla totiž použita podložka kulatá, která byla shledána v rozporu s fotografií v homologačním listu.

Čtěte také:
VIDEO Loeb měl nehodu, Britskou rallye vyhrál Latvala

"Po poradě jsme rozhodli, že nemá smysl se proti rozhodnutí technických komisařů odvolávat. Víme, jak podobné případy dopadly v minulosti. Na obrázku v homologačním listu je skutečně podložka trojúhelníková. Tak to prostě je," uvedl šéf týmu Josef Semerád v oficiální tiskové zprávě.

Špatná součástka posádce výhodu nepřinesla, což ale nehraje roli. "Díl jsme dostali od renomovaného úpravce soutěžních aut a nikdy jsme bohužel nekontrolovali, jestli je tam správná podložka. Mrzí mě snažení celého týmu a hlavně posádky, která podala perfektní výkon a zajela tak, jak potřebovala, aby se dostala na celkové třetí místo v PWRC. Všechno přišlo vniveč," litoval Semerád.

Martin Semerád tak přišel o patnácté místo v absolutním pořadí a klesl v konečném hodnocení kategorie PWRC na čtvrté místo.

 

Právě se děje

před 32 minutami

UEFA kvůli koronaviru zrušila kvalifikační zápas Ligy mistrů

Kvalifikační zápas fotbalové Ligy mistrů mezi severoirským Linfieldem a Dritou z Kosova se dnes v Nyonu hrát nebude. Po druhém pozitivním testu na koronavirus mezi hráči kosovského šampiona umístily švýcarské úřady tým do karantény.

UEFA na základě tohoto rozhodnutí finálový zápas kvalifikační fáze Ligy mistrů odložila. Nový termín zatím není znám, vítěz by se nicméně už za týden měl střetnout v 1. předkole s Legií Varšava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy