Šéf týmu F1 Mercedes Brawn ke konci roku ve stáji skončí

ČTK ČTK
28. 11. 2013 11:14
Šéf stáje formule 1 Mercedes Ross Brawn na konci roku definitivně uzavře své působení v týmu
Ross Brawn (Mercedes)
Ross Brawn (Mercedes) | Foto: Reuters

Brackley - Šéf stáje formule 1 Mercedes Ross Brawn na konci roku definitivně uzavře své působení v týmu. Zástupci Mercedesu dnes oficiálně potvrdili spekulace médií, že devětapadesátiletý vyhlášený britský stratég v týmu skončí. Formálně mu smlouva vyprší k 31. prosinci.

V příští sezoně Brawnovy pravomoci převezme jeho krajan Paddy Lowe, jenž od června zastává funkci technického ředitele. Obchodních záležitostí se ujme sportovní ředitel Mercedesu Toto Wolff.

Brawn, jenž je ve formuli 1 považován za technického génia, si odchod nenechal rozmluvit ani šéfem dozorčí rady Mercedesu Nikim Laudou. "Je jasné, že nemůžete udržet někoho, kdo je rozhodnutý odejít," řekl legendární rakouský pilot. S Brawnem se údajně nedokázali shodnout na roli, jakou by měl v budoucnu v Mercedesu plnit.

Brawn má ve formuli 1 na kontě množství triumfů. Pomohl ke všem sedmi titulům německé legendě Michaelu Schumacherovi v týmech Benetton a Ferrari. Pak působil v Hondě a po jejím odchodu z F1 tým převzal a v roce 2009 se ve stáji se svým jménem podílel na vítězství Jensona Buttona v šampionátu.

Po úspěšné sezoně prodal stáj Mercedesu, kde se posléze znovu sešel se Schumacherem, jenž v týmu prožil nevydařený návrat do seriálu.

Nyní se Brawn údajně chce věnovat své další vášni, kterou je rybaření. O budoucnosti ve formuli 1 se teprve rozhodne. Spekuluje se o jeho námluvách s McLarenem či Hondou.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Prověřování Vrbětické kauzy se soustředí na jedinou verzi, uvedl šéf dozorujícího státního zastupitelství

Prověřování výbuchů skladů ve Vrběticích se soustřeďuje pouze na verzi o podílu agentů ruské vojenské tajné služby GRU, která vychází z logických dedukcí a řady opatřených důkazů. Řekl to ve čtvrtek Jan Sladký, šéf Krajského státního zastupitelství v Brně, jehož zlínská pobočka případ dozoruje. Pro zahájení trestního stíhání je podle něj u této verze "mimořádně klíčové" poskytnutí právní pomoci ze zahraničí. Dodal, že vyjadřovat se k možnému odložení věci je nyní předčasné. Připustil ale, že i takové ukončení kauzy může nastat.

"Trestní řízení související s explozemi muničních skladů ve Vrběticích je v současné chvíli ve fázi prověřování, což znamená, že doposud žádné osobě nebylo sděleno obvinění," uvedl Sladký. "Mohu vyloučit, že by kdokoliv již byl souzen a zproštěn obžaloby pro jednání související s těmto výbuchy," doplnil. Zároveň pochválil práci policistů i zpravodajců.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Šéf vojenských zpravodajců Beroun potvrdil, že se debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu

Šéf vojenských zpravodajců Jan Beroun potvrdil, že se na schůzce na ministerstvu vnitra debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu, řekla předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).

Šéf komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Vít Rakušan (STAN) uvedl, že nemá pochybnosti o tom, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) cestu do Ruska plánoval. Není to podle něj v souladu s tím, co bylo řečeno dřív.

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy