Šéf Red Bullu: Vyhodit Webbera? Prodloužíme mu smlouvu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
13. 7. 2011 16:45
Dietrich Mateschitz rázně vyvrátil spekulace tisku
Mark Webber
Mark Webber | Foto: Reuters

Berlín - Hodně rezolutně vyvrátil majitel stáje Red Bull Dietrich Mateschitz spekulace o tom, že by měl australský jezdec Mark Webber opustit po sezoně jeho stáj.

S výkony týmové dvojky je rakouský miliardář podle svých slov spokojen, a proto s ním plánuje prodloužit smlouvu. 

"Cítí se u nás dobře, v týmu je populární. Lepší auto nikde mít nebude a my také nemůžeme na trhu získat lepšího jezdce," citovala agentura Mateschitzova slova pro rakouský list Salzburger Nachrichten.

Mateschitz tak naprosto vyloučil, že by v jeho stáji byla nezdravá rivalita mezi Webberem a týmovou jedničkou, obhájcem titulu mistra světa Němcem Sebastianem Vettelem.

Čtěte také:
Alonso letos poprvé vyhrál, Red Bull opět použil režii
Webber za odmítnutí týmové režie půjde na kobereček

Přitom Webber v neděli v Silverstonu při Grand Prix Velké Británie útočil v závěru závodu na druhé místo, které patřilo právě Vettelovi. Přitom do vysílačky dostal od šéfa týmu Christiana Hornera informaci, že na Vettela útočit nemá.

Vettel i přesto druhé místo za Španělem Fernandem Alonsem udržel a v čele šampionátu zvýšil svůj náskok právě na Webbera na 80 bodů.

Horner byl po závodě na Webbera hodně naštvaný, a proto mu důrazně vysvětlil, že příště má jeho pokyny pro dobro týmu plnit. I proto se spekulovalo o tom, že si má Horner do týmu místo Webbera přivést bývalého mistra světa Fina Kimiho Räikkönena.

 

Právě se děje

před 7 minutami

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Do Litvy dorazil rekordní počet migrantů, EU přislíbila Vilniusu miliony eur

Představitelé Evropské unie přislíbili Litvě miliony eur na pomoc s řešením migrační krize, z jejíhož rozpoutání pobaltská země obviňuje režim sousedního Běloruska a jeho autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom agentura AP s tím, že do Vilniusu v neděli přicestovala eurokomisařka pro vnitro Ylva Johanssonová. Ve stejný den překročilo hranici mezi Běloruskem a Litvou rekordních 287 migrantů, což je přibližně třikrát více než za celý loňský rok.

"Je to provokace Lukašenkova režimu. Musíme ukázat, že na území EU není volný vstup," prohlásila Johanssonová. "Litva, EU a státy Schengenu musí zabránit ilegálnímu vstupování do této oblasti. Proto my, celá Evropská unie, podporujeme Litvu, aby bránila naší společnou vnější hranici s Běloruskem," prohlásila zástupkyně unijní exekutivy před novináři.

Litevská pohraniční stráž letos zadržela 3832 migrantů, přičemž za celý loňský rok jich bylo 81. Více než dvě třetiny příchozích tvoří podle litevských úřadů Iráčané. Irácké aerolinie zvýšily od tohoto měsíce počet letů z Bagdádu do Minsku ze dvou na čtyři týdně a do běloruské metropole zavádějí spoje z dalších iráckých měst - Basry, Irbílu a Sulajmáníje, napsala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy