Nové svědectví z kamery. Schumacher jel asi 20 km/h

FOTO Za Schumim přijela do nemocnice celá rodina
V první lednovou sobotu byli všichni fanoušci Michaela Schumachera ve velkém očekávání, v plánu totiž byla další tisková konference o jeho zdravotním stavu.
Bratr Ralf býval také úspěšným pilotem v F1.
Manželka Corinna
Otec Rolf
Foto: Reuters
ČTK ČTK
4. 1. 2014 22:26
Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher leží po nedělním pádu na lyžích nadále v nemocnici v Grenoblu v kritickém stavu.

Grenoble - Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher leží po pádu na lyžích nadále v nemocnici v Grenoblu v kritickém stavu.

Manažerka slavného německého jezdce Sabine Kehmová to v sobotu uvedla v prvním oficiálním vyjádření od středy.

"Michaelův stav se nezměnil, je dál kritický, ale stabilní," prohlásila Kehmová. Další tisková konference podle ní nebude dříve než v pondělí.

Schumacher leží v Grenoblu už sedmý den v umělém spánku, po úrazu podstoupil dvě operace hlavy. V pátek mu přijelo k nemocnici popřát množství fanoušků k 45. narozeninám.

Úřady vyšetřují pomocí kamery

Jeho nehodu na sjezdovce v Méribelu vyšetřuje státní zastupitelství. Úřady mají k dispozici kameru, kterou měl Schumacher v době nehody na helmě. Měla by přinést především odpověď na to, zda při jeho pádu na neupraveném kamenitém svahu mezi značenými sjezdovkami hrála roli příliš velká rychlost.

Podle magazínu Spiegel nabídl vyšetřovatelům záznam Schumacherovy nehody také německý turista, který v Méribelu natáčel na mobilní telefon přítelkyni a zachytil i slavného pilota F1. Podle slov pětatřicetiletého muže z Essenu je patrné, že Schumacher jel rychlostní maximálně 20 km/h. Podle dřívějších informací listu Bild se bývalý šampion vydal do neupravené části svahu, aby pomohl dceři svého přítele.

Schumacherova rodina podle Kehmové s vyšetřovateli spolupracuje.

Jeho manažerka zároveň upozornila, že jedinými oficiálními informacemi o vývoji Schumacherova zdravotního stavu jsou zprávy ošetřujících lékařů a jezdcova managementu. Reagovala tím na vyjádření bývalého jezdce F1 Philippa Streiffa, kterému údajně jiný lékař z nemocnice v Grenoblu sdělil, že Schumacher je už mimo nebezpečí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy