Schumacher se z nemocnice vrací domů, rehabilitace pokračuje

OBRAZEM Schumiho zotavení pokračuje. Legenda F1 se nevzdává
O život Schumachera tehdy bojoval na klinice v Grenoblu špičkový tým neurochirurgů. Exmistr světa byl po operaci a otoku mozku téměř půl roku v umělém spánku .
Krátce po probuzení z kómatu převezli Schumachera do nemocnice v Laussane, odkud byl dnes transportován domů. V  rezidenci  v Glandu na břehu Ženevského jezera má pro něj manželka Corinna připravené špičkové rehabilitační pracoviště.
Při lyžování se synem na neudržované, ale označené sjezdovce v Méribelu v francouzských Alpách "Schumi" 29. prosince upadl a uhodil se hlavou do stromu. Od okamžité smrti jej ochránila helma.
Lékaři Schumiho operovali, aby zastavili krvácení do mozku. Stav pacienta označil lékařský tým za kritický, ale formulový šampion se ukázal jako bojovník.
Foto: Reuters
Sport Sport
9. 9. 2014 15:44
"V posledních týdnech a měsících udělal pokroky odpovídající závažnosti zranění, ale stále je před ním dlouhá a složitá cesta," uvedla jeho manažerka Sabine Kehmová. Další podrobnosti rodina tají.

Laussane - Michael Schumacher se dnes z nemocnice v Laussane vrací domů. Sedminásobný mistr světa formule 1 tam bude pokračovat v rekonvalescenci po těžké nehodě na lyžích, kterou utrpěl loni v prosinci v Méribelu.

"Michael Schumacher udělal v posledních týdnech a měsících pokroky odpovídající závažnosti zranění, ale stále je před ním dlouhá a složitá cesta," uvedla jeho manažerka Sabine Kehmová.

Schumacherova rezidence v Glandu na břehu Ženevského jezera je od Lausanne vzdálena pouze 40 kilometrů.

Předpokládá se, že manželka Corinna proměnila část domu ve špičkové rehabilitační pracoviště s nejmodernějšími přístroji a ubytováním pro několik ošetřovatelů.

Podrobnosti ale rodina 45letého Němce úzkostlivě tají. "Prosím jménem rodiny o respektování soukromí, abychom zabránili dalším spekulacím o jeho zdravotním stavu," dodala dnes Kehmová.

Corinn

Přilba zachránkyní života

Schumacher se zranil 29. prosince při nehodě na lyžích na upravené sjezdovce. V nemocnici v Grenoblu podstoupil dvě operace a od počátku byl udržován v umělém spánku.

Po půl roce ho lékaři z kómatu probrali a propustili na univerzitní kliniku v Laussane, kde začal proces rehabilitace.

Bývalý pilot formule 1 byl známý milovník lyžování, ale v Méribelu upadl a po nárazu do kamene utrpěl těžký úraz hlavy s poraněním mozku. Podle mínění lékařů mu zachránila život jen nasazená přilba.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy