Schumacher se z nemocnice vrací domů, rehabilitace pokračuje

OBRAZEM Schumiho zotavení pokračuje. Legenda F1 se nevzdává
O život Schumachera tehdy bojoval na klinice v Grenoblu špičkový tým neurochirurgů. Exmistr světa byl po operaci a otoku mozku téměř půl roku v umělém spánku .
Krátce po probuzení z kómatu převezli Schumachera do nemocnice v Laussane, odkud byl dnes transportován domů. V  rezidenci  v Glandu na břehu Ženevského jezera má pro něj manželka Corinna připravené špičkové rehabilitační pracoviště.
Při lyžování se synem na neudržované, ale označené sjezdovce v Méribelu v francouzských Alpách "Schumi" 29. prosince upadl a uhodil se hlavou do stromu. Od okamžité smrti jej ochránila helma.
Lékaři Schumiho operovali, aby zastavili krvácení do mozku. Stav pacienta označil lékařský tým za kritický, ale formulový šampion se ukázal jako bojovník.
Foto: Reuters
Sport Sport
9. 9. 2014 15:44
"V posledních týdnech a měsících udělal pokroky odpovídající závažnosti zranění, ale stále je před ním dlouhá a složitá cesta," uvedla jeho manažerka Sabine Kehmová. Další podrobnosti rodina tají.

Laussane - Michael Schumacher se dnes z nemocnice v Laussane vrací domů. Sedminásobný mistr světa formule 1 tam bude pokračovat v rekonvalescenci po těžké nehodě na lyžích, kterou utrpěl loni v prosinci v Méribelu.

"Michael Schumacher udělal v posledních týdnech a měsících pokroky odpovídající závažnosti zranění, ale stále je před ním dlouhá a složitá cesta," uvedla jeho manažerka Sabine Kehmová.

Schumacherova rezidence v Glandu na břehu Ženevského jezera je od Lausanne vzdálena pouze 40 kilometrů.

Předpokládá se, že manželka Corinna proměnila část domu ve špičkové rehabilitační pracoviště s nejmodernějšími přístroji a ubytováním pro několik ošetřovatelů.

Podrobnosti ale rodina 45letého Němce úzkostlivě tají. "Prosím jménem rodiny o respektování soukromí, abychom zabránili dalším spekulacím o jeho zdravotním stavu," dodala dnes Kehmová.

Corinn

Přilba zachránkyní života

Schumacher se zranil 29. prosince při nehodě na lyžích na upravené sjezdovce. V nemocnici v Grenoblu podstoupil dvě operace a od počátku byl udržován v umělém spánku.

Po půl roce ho lékaři z kómatu probrali a propustili na univerzitní kliniku v Laussane, kde začal proces rehabilitace.

Bývalý pilot formule 1 byl známý milovník lyžování, ale v Méribelu upadl a po nárazu do kamene utrpěl těžký úraz hlavy s poraněním mozku. Podle mínění lékařů mu zachránila život jen nasazená přilba.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 8 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
Další zprávy