Sauber vyhodil De la Rosu. Nahradí ho Heidfeld

Sport Sport, Red Spo
14. 9. 2010 13:40
Nick Heidfeld dokončí ve stáji Sauber sezonu
Nick Heidfeld
Nick Heidfeld | Foto: Reuters

Berlín - Ještě nedávno opustil stáj Mercedes GP, aby mohl pomoci testovat pneumatiky značky Pirelli. Teď se ale německý závodník Nick Heidfeld vrací do světa formule 1.

Konkrétně bude hájit barvy stáje Sauber, která naopak poměrně překvapivě rozvázala spolupráci s Pedrem de la Rosou.

Čtěte také:
VIDEO Hrůzný okamžik v Monze, mechanika přejela formule
Heidfeld opouští Mercedes GP. Bude pomáhat Pirelli

"Bylo to těžké rozhodnutí. Chtěl bych Pedrovi popřát za profesionální přístup. Nick pro nás ale představuje jezdce, který velmi dobře ví, jak zhodnotit potenciál našeho vozu," citují stránky Autosportu šéfa stáje Petera Saubera.

De la Rosa má aktuálně na svém kontě šest bodů a patří mu čtrnácté místo. Konec v týmu ho navíc překvapil.

"Jsem překvapen, jak se tým rozhodl, ale respektuji to a chtěl bych mu popřát do konce sezony hodně štěstí," tvrdí španělský závodník.

Neméně překvapený byl i Nick Heidfeld, jenž se před pár týdny rozloučil s pozicí testovacího jezdce ve stáji Mercedes GP. Teď má šanci znovu zabojovat mezi nejlepšími. Ovšem smlouva se zatím vztahuje jen do konce sezony.

"Těším se jako blázen, dostal jsem šanci závodit znovu ve formul 1. Po událostech z posledních měsíců jsem motivovaný tak, jako nikdy," potvrdil na závěr i Heidfeld, který ve stejné stáji působil také v letech 2001 - 2003.


 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy