Chaos na ruském závodním okruhu. Dva jezdci předjížděli dívku, vrazili do sebe

rav rav
18. 6. 2022 13:16
I přes vyhlášené sankce se v Rusku dál závodí. Ovšem to, co se děje na tamních okruzích, se občas vymyká veškeré logice.

Ruští piloti nemohou v závodech v gesci Mezinárodní automobilové federace (FIA) startovat pod svojí vlajkou a musí se také zdržet veškeré podpory agrese na Ukrajině. Proto se také drtivá většina z nich teď účastní pouze domácích podniků.

Mezi ně patří také bývalá pilotka ženské W série Irina Sidorková. V závodě cestovních vozů konaných pod názvem Pohár SMP se 18letá závodnice dostala na trati ve Smolensku pod tlak dalších dvou soupeřů.

Jenže jejich synchronizovaný předjížděcí manévr skončil vzájemnou kolizí. Rodačka z Karélie na tom v konečném účtování jen vydělala. Nejen, že se pilotce Subaru povedlo vyhnout kolizi, ale po závodě dokonce vystoupala na stupně vítězů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy