Rozhodnou petrodolary? Ferrari se prý uchází o Maldonada

Radek Vičík Radek Vičík
16. 8. 2013 9:30
Venezuelský pilot formule 1 Pastor Maldonado má za sebou národní ropnou společnost PDVSA, která sponzoruje jeho závodění.
Pastor Maldonado se s Fernandem Alonsem sešel na stupních vítězů loňské Velké ceny Španělska, kterou Venezuelan nečekaně vyhrál.
Pastor Maldonado se s Fernandem Alonsem sešel na stupních vítězů loňské Velké ceny Španělska, kterou Venezuelan nečekaně vyhrál. | Foto: :Lorenzo Bellanca/LAT Photographic pro Williams F1 Team

Caracas - I když má Pastor Maldonado pověst jezdce, který ve formuli 1 častěji bourá než boduje, má jedno obrovské plus. Stojí za ním venezuelský státní ropný gigant PDVSA, který každý rok zaplatí desítky milionů dolarů.

A to je dnes velmi pádný argument. Tolik, že o angažování Maldonada údajně stojí tým Ferrari. Alespoň to tvrdí novinář Carlos Gonzales ve venezuelském deníku Ultimas Noticias.

Velmi blízký zdroj

Možná se ptáte, proč je tolik rozruchu kolem jednoho článku? Jenže  jednak má Ultimas Noticias blízko k venezuelské vládě, která rozhoduje o použití výnosů firmy PDVSA, a navíc jeho autor má k formuli 1 mnohem blíž, než by se zdálo.

Gonzales je totiž otcem 27letého Rodolfa "Speedy" Gonzalese, který je momentálně testovacím jezdcem stáje F1 Marussia. Samozřejmě také díky ropným dolarům, protože ve své kariéře vyhrál pouze národní třídu britské Formule 3 a například v loňské sezoně GP2 byl až 22.

Životní sen

Proti němu je Maldonado, který loni senzačně vyhrál Grand Prix Španělska, učiněnou superhvězdou.

Pokud by Venezuelan dokázal vytlačit Felipeho Massu a dostat se po bok Fernanda Alonsa, splnil by si tím životní sen. Ale zatím k němu má hodně daleko, protože Ferrari má řadu vlastních mladých pilotů v čele s Julesem Bianchim, kterého tým z Maranella letos "půjčil" do Marussie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy