Kung-fu Bivoj a Doktorovo koleno. Rossiho souboj s Marquezem baví internet

Sport Sport
27. 10. 2015 7:01
Kontroverzní kolize Valentina Rossiho a Marca Marqueze v nedělní Velké ceně Malajsie třídy MotoGP se stala vítaným soustem pro internetové vtipálky. Rossi se objevuje jako drsný bojovní i následovník Maradonovy "Boží ruky".
"Boží ruka" a "Doktorovo koleno". I tak vidí souboj Valentina Rossiho a Marca Marqueze internetoví vtipálci.
"Boží ruka" a "Doktorovo koleno". I tak vidí souboj Valentina Rossiho a Marca Marqueze internetoví vtipálci. | Foto: Los Minibikers via Twitter

Praha - Ať už si o kolizi Valentina Rossiho a Marca Marqueze v  nedělní Velké ceně Malajsie třídy MotoGP myslíte cokoliv, jedno je jasné: incident končící pádem španělského jezdce se rázem stal internetovým fenoménem.

Ještě během Grand Prix se na Faceooku, Twitteru a různých diskusních serverech řešilo, kdo měl v kontaktu "pravdu" a jestli Rossi svého soupeře sestřelil nebo se jen bránil ataku mladého pilota hondy.

Ale už o pár desítek minut později se vyrojily první vtipné obrázky, které doslova zaplavily celosvětovou síť. Rossi je na nich často zobrazován jako bojovník.

Ital prý umí takové kung-fu, že i soupeře sestřelí z motocyklu.

Zákrok byl prý natolik efektní, že by si zasloužil zfilmovat jako další díl Kung Fu Pandy.

To, že se v neděli něco "semele", se dalo odečíst už z Italových výroků před závodem, kdy Marqueze a jeho styl jízdy tvrdě kritizoval.

Už tehdy se objevil obrázek našinci silně připomínající pověst o Bivojovi, jenž donesl kance z Kavčí hory až na Libušín a za to dostal ruku sličné Kazi.

Nejednoho výtečníka napadla paralela mezi Rossiho kolenem a gólem "Boží ruky" Diega Maradony na MS 1986. Tak "Doktorovo" koleno" ztvárnili autoři populárních kreslených videí ze světa MotoGP Los Minibikers.

A ještě jednou Rossi á la Maradona, tentokrát jde o upravený obrázek onoho podivného Argentincova gólu.

Počítačoví pamětníci hned vytáhli na svět hru o ilegálních motocyklových závodech Road Rash, která byla populární počátkem 90. let minulého století. Takhle nějak by vypadal její obal, pokud by se objevila nová reedice.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy