Kung-fu Bivoj a Doktorovo koleno. Rossiho souboj s Marquezem baví internet

Sport Sport
27. 10. 2015 7:01
Kontroverzní kolize Valentina Rossiho a Marca Marqueze v nedělní Velké ceně Malajsie třídy MotoGP se stala vítaným soustem pro internetové vtipálky. Rossi se objevuje jako drsný bojovní i následovník Maradonovy "Boží ruky".
"Boží ruka" a "Doktorovo koleno". I tak vidí souboj Valentina Rossiho a Marca Marqueze internetoví vtipálci.
"Boží ruka" a "Doktorovo koleno". I tak vidí souboj Valentina Rossiho a Marca Marqueze internetoví vtipálci. | Foto: Los Minibikers via Twitter

Praha - Ať už si o kolizi Valentina Rossiho a Marca Marqueze v  nedělní Velké ceně Malajsie třídy MotoGP myslíte cokoliv, jedno je jasné: incident končící pádem španělského jezdce se rázem stal internetovým fenoménem.

Ještě během Grand Prix se na Faceooku, Twitteru a různých diskusních serverech řešilo, kdo měl v kontaktu "pravdu" a jestli Rossi svého soupeře sestřelil nebo se jen bránil ataku mladého pilota hondy.

Ale už o pár desítek minut později se vyrojily první vtipné obrázky, které doslova zaplavily celosvětovou síť. Rossi je na nich často zobrazován jako bojovník.

Ital prý umí takové kung-fu, že i soupeře sestřelí z motocyklu.

Zákrok byl prý natolik efektní, že by si zasloužil zfilmovat jako další díl Kung Fu Pandy.

To, že se v neděli něco "semele", se dalo odečíst už z Italových výroků před závodem, kdy Marqueze a jeho styl jízdy tvrdě kritizoval.

Už tehdy se objevil obrázek našinci silně připomínající pověst o Bivojovi, jenž donesl kance z Kavčí hory až na Libušín a za to dostal ruku sličné Kazi.

Nejednoho výtečníka napadla paralela mezi Rossiho kolenem a gólem "Boží ruky" Diega Maradony na MS 1986. Tak "Doktorovo" koleno" ztvárnili autoři populárních kreslených videí ze světa MotoGP Los Minibikers.

A ještě jednou Rossi á la Maradona, tentokrát jde o upravený obrázek onoho podivného Argentincova gólu.

Počítačoví pamětníci hned vytáhli na svět hru o ilegálních motocyklových závodech Road Rash, která byla populární počátkem 90. let minulého století. Takhle nějak by vypadal její obal, pokud by se objevila nová reedice.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 43 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy