Rossi dosáhl stého vítězství. Abraham skončil sedmý

27. 6. 2009 14:46
Lukáš Pešek dojel dvanáctý. Vyhrál Japonec Aojama
Ital Valentino Rossi dosáhl stého vítězství v seriálu MS
Ital Valentino Rossi dosáhl stého vítězství v seriálu MS | Foto: Sport

Assen - Český motoristický závodník Lukáš Šembera dojel v sobotním hlavním závodě Velké ceny Nizozemska kubatury do 125 ccm na dvacátém místě a ani tentokrát nedosáhl na své první body v sezoně.

Jezdec stáje Matteoni Racing měl přitom závod na okruhu v Assenu nadějně rozjetý a ještě v polovině závodu se držel na bodované čtrnácté příčce. Tu však v závěru ztratil a musel se smířit s konečným propadem.

Druhý český zástupce Karel Pešek pak dojel dvaadvacátý.

Závod vyhrál po konečném boji na cílové rovince Španěl Sergio Gadea před svými krajany Nicolasem Terolem a Julianem Simonem.

Právě Simon tak dokázal částečně zapomenout na výpadek z minulého závodu, kdy se mylně radoval z vítězství kolo před koncem a o výhru nakonec touto chybou přišel.

V kubatuře do 250 ccm pak na sebe výrazně upozornil Karel Abraham, jenž dojel v hlavním závodě na sedmé příčce, což je jeho nejlepší letošní výsledek. Jeho krajan Lukáš Pešek pak skončil dvanáctý.

Z vítězství se nakonec radoval Japonec Hiroshi Aojama. Ten ustál v posledním kole kolizi s Alvarem Bautistou a dostal se následně i do průběžného vedení šampionátu.

Královskou kubaturu Moto GP pak ovládl Ital Valentino Rossi, který dosáhl svého stého vítězství v kariéře. Do cíle dojel s bezpečným náskokem před Jorge Lorenzem. Třetí skončil Australan Casey Stoner.