reklama
 
 

Rossi chce po dvojnásobné zlomenině závodit už za tři týdny

3. 9. 2017 11:19
Cílem Valentina Rossiho je stihnout Velkou cenu ve španělské Aragonii, která se pojede 24. září.

Ancona - Už za tři týdny chce hvězdný motocyklista Valentino Rossi znovu závodit po dvojnásobné zlomenině nohy. Italský šampion si ve čtvrtek při tréninkovém enduru zlomil holeň i lýtkovou kost, o pár hodin později mu lékaři nohu zpevnili kovovým hřebem a v sobotu ráno propustili domů. Cílem devítinásobného mistra světa je stihnout Velkou cenu 24. září ve španělské Aragonii.

Nešťastný incident prakticky jistě připravil osmatřicetiletého jezdce o šanci získat desátý titul, aktuálně byl v pořadí MotoGP čtvrtý se ztrátou pouhých 27 bodů na lídra a krajana Andreu Doviziosa. Určitě Rossi přijde o závod na domácí trati za týden v Misanu.

Při obdobném zranění v roce 2010 Rossi pauzíroval šest týdnů. Ze zbývajících šesti Velkých cen ale hodlá přijít maximálně o jednu. "Noc po operaci byla dobrá, cítím se fajn, tak mě doktoři po vizitě pustili domů. Zkusím začít rehabilitovat co nejdříve a uvidím, jak tělo zareaguje," řekl Rossi, když v sobotu dopoledne na kolečkovém křesle odjel z nemocnice v Anconě.

"Rossi může stihnout návrat už v Aragonii, ale musí vzít v úvahu dobu zotavení, což platí i pro takové fenomény jako je on," řekl lékař Raffaele Pascarella a hovořil o nutné pauze 30 až 40 dnů.

autoři: Sport, ČTK | 3. 9. 2017 11:19

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama