Rossi chce po dvojnásobné zlomenině závodit už za tři týdny

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 9. 2017 11:19
Cílem Valentina Rossiho je stihnout Velkou cenu ve španělské Aragonii, která se pojede 24. září.
Velká cena České republiky, MS silničních motocyklů (Valentino Rossi)
Velká cena České republiky, MS silničních motocyklů (Valentino Rossi) | Foto: Jiří Šimeček

Ancona - Už za tři týdny chce hvězdný motocyklista Valentino Rossi znovu závodit po dvojnásobné zlomenině nohy. Italský šampion si ve čtvrtek při tréninkovém enduru zlomil holeň i lýtkovou kost, o pár hodin později mu lékaři nohu zpevnili kovovým hřebem a v sobotu ráno propustili domů. Cílem devítinásobného mistra světa je stihnout Velkou cenu 24. září ve španělské Aragonii.

Nešťastný incident prakticky jistě připravil osmatřicetiletého jezdce o šanci získat desátý titul, aktuálně byl v pořadí MotoGP čtvrtý se ztrátou pouhých 27 bodů na lídra a krajana Andreu Doviziosa. Určitě Rossi přijde o závod na domácí trati za týden v Misanu.

Při obdobném zranění v roce 2010 Rossi pauzíroval šest týdnů. Ze zbývajících šesti Velkých cen ale hodlá přijít maximálně o jednu. "Noc po operaci byla dobrá, cítím se fajn, tak mě doktoři po vizitě pustili domů. Zkusím začít rehabilitovat co nejdříve a uvidím, jak tělo zareaguje," řekl Rossi, když v sobotu dopoledne na kolečkovém křesle odjel z nemocnice v Anconě.

"Rossi může stihnout návrat už v Aragonii, ale musí vzít v úvahu dobu zotavení, což platí i pro takové fenomény jako je on," řekl lékař Raffaele Pascarella a hovořil o nutné pauze 30 až 40 dnů.

 

Právě se děje

Další zprávy