Před 86 dny málem uhořel. Teď nezlomný Fénix znovu řídil formuli

Před 86 dny málem uhořel. Teď nezlomný Fénix znovu řídil formuli
Romain Grosjean se ve středu dočkal svého velkého návratu. Pouhých 86 dní po děsivé havárii ve Velké ceně Bahrajnu formule 1 si poprvé vyzkoušel monopost zámořské série IndyCar.
Grosjean bude v letošní sezoně IndyCar závodit v barvách stáje Dale Coyne Racing.
Protože ale nechce na ovály, které považuje za příliš nebezpečné, pojede expilot F1 v třinácti ze sedmnácti vypsaných závodů.
Popáleniny se už zahojily, a tak mohl 34letý rodák z Ženevy opět okusit, jaké to je pilotovat závodní formuli. S Haasem se ale rozešel, a protože v F1 nesehnal jiné angažmá, vydal se za moře.
Foto: Reuters
Reuters rav IndyCar Media, Reuters, rav
24. 2. 2021 15:05
Prohlédněte si fotografie z prvního testu Romaina Grosjeana. Dnes už bývalý pilot F1 si vyzkoušel monopost IndyCar pouhých 86 dní po děsivé havárii v GP Bahrajnu, při níž málem uhořel.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy