Před 86 dny málem uhořel. Teď nezlomný Fénix znovu řídil formuli

Před 86 dny málem uhořel. Teď nezlomný Fénix znovu řídil formuli
Romain Grosjean se ve středu dočkal svého velkého návratu. Pouhých 86 dní po děsivé havárii ve Velké ceně Bahrajnu formule 1 si poprvé vyzkoušel monopost zámořské série IndyCar.
Grosjean bude v letošní sezoně IndyCar závodit v barvách stáje Dale Coyne Racing.
Protože ale nechce na ovály, které považuje za příliš nebezpečné, pojede expilot F1 v třinácti ze sedmnácti vypsaných závodů.
Popáleniny se už zahojily, a tak mohl 34letý rodák z Ženevy opět okusit, jaké to je pilotovat závodní formuli. S Haasem se ale rozešel, a protože v F1 nesehnal jiné angažmá, vydal se za moře.
Foto: Reuters
Reuters rav IndyCar Media, Reuters, rav
24. 2. 2021 15:05
Prohlédněte si fotografie z prvního testu Romaina Grosjeana. Dnes už bývalý pilot F1 si vyzkoušel monopost IndyCar pouhých 86 dní po děsivé havárii v GP Bahrajnu, při níž málem uhořel.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se ve směru na Ruzyň srazilo nákladní auto s dodávkou. Před místem nehody se tvoří kolona. Vyplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Nehoda se stala kolem 07:15 na 77. kilometru Pražského okruhu. "Probíhá vyprošťování osoby. Doprava je zastavena v obou směrech a okruh je neprůjezdný," uvedla na Twitteru police. Její mluvčí Jan Rybanský doplnil, že orientační dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušen a v obou směrech se tvoří dlouhé kolony. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a policie. Doprava je z dálnice odkláněna mezi exity 168 a 178. I objízdná trasa je ale podle policie přetížená. Policie původně v noci na dnešek na Twitteru informovala o obnovení provozu na D1, ale zprávu pak smazala a vydala nové informace.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie v úterý ráno na Twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy