"Ušetřete mě slov," ukončil Ricciardo omluvu Red Bullu za monackou porážku

Radek Vičík Radek Vičík
29. 5. 2016 18:09
Daniel Ricciardo sice dojel v GP Monaka formule 1 druhý, ale naštvaný Australan vinil tým ze ztráty vítězství. Souboj s Lewisem Hamiltonem prohrál kvůli zbytečné chybě v boxech Red Bullu.
Daniel Ricciardo nebyl i přes druhé místo v cíli v Monaku vůbec spokojený.
Daniel Ricciardo nebyl i přes druhé místo v cíli v Monaku vůbec spokojený. | Foto: Red Bull Racing/Getty Images

Monet Carlo - Daniel Ricciardo obvykle rozdává v boxech formule 1 úsměvy na všechny strany. Po dnešním závodě v Monaku byl jeho výraz na druhém nejvyšším stupínku všechno, jen ne radostný.

Závod jsme sledovali živě ZDE

Není se čemu divit. Velkou cenu Monaka, která startovala na vodě, měl Australan rozjetou jednoznačně pro svůj prospěch. Jenže druhá zastávka v boxech Red Bullu se proměnila v noční můru.

Ricciardovi vzal v Monaku jeho Red Bull triumf, porazil ho Hamilton - více o GP Monaka čtěte ZDE

Kam se zatoulala kola?

Ricciardo sice zamířili do depa na rozkaz z týmového rádia, jenže tam našel zmatenou partu amatérů, kteří si teprve s jeho příjezdem běželi pro pneumatiky. Drahocenné vteřiny čekání ho stály nejen pracně vyjetý náskok na Lewise Hamiltona, ale po výjezdu z boxové uličky také první místo.

Zmatky v boxech Red Bullu:

"Nebyl to můj nápad, do depa mě zavolali. Měli být připraveni. Upřímně, nemám, co bych k tomu řekl," procedil zdrcený Ricciardo mezi zuby krátce po slavnostním ceremoniálu na konci Grand Prix.

Zbytečná chyba týmu ho skutečně stála vítězství. I když měl Hamilton na svém Mercedesu měkčí směs než jeho rival, nedokázal se Ricciardo do konce dvouhodinového závodu před obhájce titulu dostat.

"Ušetřete mě omluv, žádné vaše řeči mi nepomůžou," ukončil jedovatě omluvy v týmovém rádiu Red Bullu po průjezdu cílovou čárou.

"Štve mě to. Bolí mě to."

Frustrace pokračovala i na stupních vítězů. "Upřímně, nechci dnešní závod komentovat. Nemělo to být takové vzrůšo, jaké se nakonec odehrálo. Už podruhé za sebou mě ojeb*li. Štve mě to. Bolí mě to," připomněl problémy v komunikaci s týmem z předchozí Grand Prix ve Španělsku.

Tým Red Bull měl v monackém knížectví vůbec těžký den. Už během závodu totiž přišel o vítěze z Barcelony. 18letý Max Verstappen neudržel na uzdě závodnický temperament a při útoku z chvostu závodního pole svůj monopost rozbil. Pro mladého Nizozemce to byl celkově třetí karambol během monackého závodního víkendu.

Verstappenova havárie:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy