Renault se do seriálu formule 1 znovu vrátí s továrním týmem

ČTK ČTK
3. 12. 2015 22:41
Automobilka Renault oficiálně potvrdila avizovaný návrat do mistrovství světa formule 1 s vlastním továrním týmem. Francouzská společnost podle očekávání převzala stáj Lotus, jež měla finanční problémy, a příští rok se zapojí do šampionátu.
Renault se do F1 vrátí s továrním týmem.
Renault se do F1 vrátí s továrním týmem. | Foto: Renault Media

Paříž - Automobilka Renault oficiálně potvrdila avizovaný návrat do mistrovství světa formule 1 s vlastním továrním týmem. Francouzská společnost podle očekávání převzala stáj Lotus, jež měla finanční problémy, a příští rok se zapojí do šampionátu.

Renault měl naposledy tovární tým v F1 v roce 2009. Několik let předtím, v letech 2005 a 2006, získal v jeho barvách Španěl Fernando Alonso dva tituly mistra světa. V roce 2010 bylo prodáno 75 procent týmu společnosti, jenž se později přetransformoval na Lotus, o rok později změnilo majitele i zbylých 25 procent.

Od té doby byl Renault pouze dodavatelem motorů a zprvu úspěšným - v letech 2010 až 2013 mu partnerství s Red Bullem vyneslo čtyři Poháry konstruktérů a čtyři tituly pro Němce Sebastiana Vettela. Od zavedení turbomotorů v roce 2014 však Renault výrazně pokulhával za konkurencí v čele s Mercedesem a stal se terčem kritiky.

Až na krátké pauzy patří francouzská automobilka k inventáři formulového MS od roku 1977.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy