Extrémní Švédská rallye. Místo závějí a legendárního skoku létaly z pneumatik hřeby

Extrémní Švédská rallye. Místo závějí a legendárního skoku létaly z pneumatik hřeby
Nejlépe se s netradičními podmínkami výrazně zkrácené soutěže, která se letos musela obejít i bez legendárního skoku Colin's Crest, vyrovnal Elfyn Evans. Pilot Toyoty ve Skandinávii oslavil své druhé vítěství ve světovém šampionátu.
Obhájce titulu Ott Tänak se po havárii v Monte Carlu dočkal za volantem Hyundai prvního umístění na stupních vítězů. Estonec se ale musel spokojit "až" s druhým místem.
Hřeby na pneumatikách byly na Švédské rallye dobrým sluhou, ale zlým panem. Po pasáži na mokré vozovce, kde většina z nich z gumy odlétla, auta na ledu bez opory divoce klouzala.
Ve Švédsku byla jasně vidět i čeká stopa. Jari Huttunen je sice Seveřan, ale pro nejlepší výsledek mezi jezdci s vozy specifikace R5 si dojel ve voze Hyundai v péči českého týmu Kowax Racing. Úspěch je o to cennější, že finský jezdec zdolal všechny tovární piloty.
Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool
Reuters rav Reuters, Red Bull Content Pool, Autokolub ČR, rav
19. 2. 2020 18:02
Prohlédněte si fotografie ze Švédské rallye, jejíž účastníky letos potrápilo počasí. Místo tradičního sněhu se závodilo hlavně na blátě a ledu.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Soud potvrdil mladíkovi osmnáct let vězení za vraždu spolužačky

Devatenáctiletý Daniel Miarko si odpyká 18 let ve vězení za to, že loni na Plzeňsku ubodal svou bývalou spolužačku. Trest mu potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl jeho odvolání. Motivem vraždy byla msta za to, že dívka neopětovala mladíkovy milostné city. Rodině své oběti musí Miarko uhradit pět milionů korun za způsobenou újmu.

Obhájci zpochybňovali, že byl Miarko v době činu příčetný, a usilovali o to, aby ho soud poslal do detenčního ústavu namísto do vězení. "V žádném případě není na místě upustit od potrestání u takto závažného, připraveného, promyšleného trestného činu a nařídit toliko zabezpečovací detenci," reagoval předseda odvolacího senátu Martin Zelenka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy