Extrémní Švédská rallye. Místo závějí a legendárního skoku létaly z pneumatik hřeby

Extrémní Švédská rallye. Místo závějí a legendárního skoku létaly z pneumatik hřeby
Nejlépe se s netradičními podmínkami výrazně zkrácené soutěže, která se letos musela obejít i bez legendárního skoku Colin's Crest, vyrovnal Elfyn Evans. Pilot Toyoty ve Skandinávii oslavil své druhé vítěství ve světovém šampionátu.
Obhájce titulu Ott Tänak se po havárii v Monte Carlu dočkal za volantem Hyundai prvního umístění na stupních vítězů. Estonec se ale musel spokojit "až" s druhým místem.
Hřeby na pneumatikách byly na Švédské rallye dobrým sluhou, ale zlým panem. Po pasáži na mokré vozovce, kde většina z nich z gumy odlétla, auta na ledu bez opory divoce klouzala.
Ve Švédsku byla jasně vidět i čeká stopa. Jari Huttunen je sice Seveřan, ale pro nejlepší výsledek mezi jezdci s vozy specifikace R5 si dojel ve voze Hyundai v péči českého týmu Kowax Racing. Úspěch je o to cennější, že finský jezdec zdolal všechny tovární piloty.
Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool
Reuters rav Reuters, Red Bull Content Pool, Autokolub ČR, rav
19. 2. 2020 18:02
Prohlédněte si fotografie ze Švédské rallye, jejíž účastníky letos potrápilo počasí. Místo tradičního sněhu se závodilo hlavně na blátě a ledu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy