Extrémní Švédská rallye. Místo závějí a legendárního skoku létaly z pneumatik hřeby

Extrémní Švédská rallye. Místo závějí a legendárního skoku létaly z pneumatik hřeby
Nejlépe se s netradičními podmínkami výrazně zkrácené soutěže, která se letos musela obejít i bez legendárního skoku Colin's Crest, vyrovnal Elfyn Evans. Pilot Toyoty ve Skandinávii oslavil své druhé vítěství ve světovém šampionátu.
Obhájce titulu Ott Tänak se po havárii v Monte Carlu dočkal za volantem Hyundai prvního umístění na stupních vítězů. Estonec se ale musel spokojit "až" s druhým místem.
Hřeby na pneumatikách byly na Švédské rallye dobrým sluhou, ale zlým panem. Po pasáži na mokré vozovce, kde většina z nich z gumy odlétla, auta na ledu bez opory divoce klouzala.
Ve Švédsku byla jasně vidět i čeká stopa. Jari Huttunen je sice Seveřan, ale pro nejlepší výsledek mezi jezdci s vozy specifikace R5 si dojel ve voze Hyundai v péči českého týmu Kowax Racing. Úspěch je o to cennější, že finský jezdec zdolal všechny tovární piloty.
Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool
Reuters rav Reuters, Red Bull Content Pool, Autokolub ČR, rav
19. 2. 2020 18:02
Prohlédněte si fotografie ze Švédské rallye, jejíž účastníky letos potrápilo počasí. Místo tradičního sněhu se závodilo hlavně na blátě a ledu.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Junosť Minsk obhájil titul v běloruské hokejové lize

Hokejisté týmu Junosť Minsk obhájili titul v běloruské lize a získali právo účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. V pátém finále zdolali doma Salihorsk 3:2 v prodloužení a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Běloruská liga jako jediná z hokejových soutěží pokračovala i při současné pandemii koronaviru.

O zisku devátého titulu v historii pro Junosť rozhodl v čase 67:54 obránce Vladislav Jerjomenko. Obhájce titulu tak navázal na triumfy i z let 2004 až 2006, 2009 až 2011 a 2016. Junosť zaplnila poslední volné místo v Lize mistrů po ročník 2020/21, kde budou startovat i tři české kluby - Liberec, Třinec a Sparta.

Přehled účastníků hokejové Ligy mistrů pro ročník 2020/21:

Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel-Bienne (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), Salcburk, Bolzano, Vídeň (všechny EBEL), Aalborg (Dánsko), Banská Bystrica (Slovensko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko), SönderjyskE (vítěz Kontinentálního poháru).

Zdroj: ČTK
Další zprávy