Slovák Koči vyhrál poprvé Pražský rallyesprint, Čechy zastavily nehody

1. 12. 2018 15:32
Slovák Martin Koči se stal vítězem 24. ročníku Pražského rallyesprintu. Pilot vozu Škoda Fabia R5 porazil krajana Jozefa Béreše o devět desetin sekundy, třetí byl Roman Odložilík.
Václava Pecha, desetinásobného vítěze závodu, tentokrát zastavila nehoda
Václava Pecha, desetinásobného vítěze závodu, tentokrát zastavila nehoda | Foto: Jiří Šimeček

Koči, jenž skončil na tradiční pražské akci v minulosti dvakrát druhý, se do čela dostal až v závěrečné rychlostní zkoušce. Pomohly mu i problémy Vojtěcha Štajfa startujícího poprvé s vozem Volkswagen Polo Gti R5. Štajf poškodil kolo a propadl se z prvního místa na páté.

Již ve čtvrté erzetě skončila rallye pro desetinásobného vítěze Václava Pecha, jenž havaroval a odstoupil z druhé pozice.

TipCars Pražský rallyesprint:

1. Koči, Mozner (SR/Škoda Fabia R5) 29:05,2, 2. Béreš, Šintal (SR/Ford Fiesta R5) -0,9, 3. Odložilík, Tureček (Škoda Fabia R5) -3,8, 4. Bisaha, Dvořák (Hyundai i20 R5) -4,6, 5. Štajf, Janeček (Volkswagen Polo Gti R5) -6,1, 6. Trojan, Zázvorka (Škoda Fabia R5) -14,9.