Kolomý vletěl do Silk Way Rallye jako vítr, vyhrál první etapu. Český den podtrhl druhý Loprais

Radek Vičík Radek Vičík
8. 7. 2017 17:28
Martinu Kolomému vyhovovalo bláto, v první etapě Rallye Hedvábná stezka nenašel přemožitele, Aleš Loprais skončil druhý.
Martin Kolomý
Martin Kolomý | Foto: Buggyra

Moskva - Martin Kolomý v Tatře z týmu Buggyra vyhrál úvodní etapu Rallye Hedvábná stezka ve třídě kamionů. Na českého rivala Aleše Lopraise v dalším voze značky Tatra na druhém místě najel 51 vteřin.

"Celý dnešní úsek se odjel na blátě, což má Martin rád a vyhovuje mu to! Věříme, že takto bude pokračovat i nadále," uvedla Buggyra na Facebooku.

Třetí Ton van Genugten z Nizozemska s vozem Iveco ztratil na vítěze přes dvě minuty. Favorizované Kamazy začaly pomaleji.

Absolutnímu pořadí vévodí jezdci Peugeotu. Sébastien Loeb, Stéphane Peterhansel a Cyril Després se seřadili na prvních třech místech hodnocení aut i všech účastníků soutěže dohromady. V absolutním pořadí je Kolomý sedmý a také Loprais se vešel devátou pozicí do top 10.

Na účastníky Silk Way Rallye čeká celkem 9 608 km, z nichž bude 4 089 měřených. Cíl je v čínském S'-an 22. července po absolvování 14 etap. Kamiony i automobily absolvují více než dvojnásobný počet ostrých kilometrů oproti letošní Rallye Dakar.