Favorit Ogier, přírodní krásy i ženský půvab. To je Katalánská rallye

Prohlédněte si ve fotogalerii, jak pokračuje Katalánská rallye.
Na Katalánské rallye, která započala v roce 1957, jsou také dva vozy s českou posádkou. Jan Kopecký řídí Škodu Fabii...
... a Martin Prokop se snaží uspět s Fordem Fiesta.
Největší pozornost si však užívá Francouz Sébastien Ogier. Pokud dojede nejhůř třetí, získá čtvrtý mistrovský titul v řadě. Má k němu nakročeno slušně, neboť drží druhou příčku.
Ogiera stíhá Andreas Mikkelsen z Norska, týmový kolega, který je zatím třetí.
Foto: Jiří Šimeček
Sport Sport, Jiří Šimeček
15. 10. 2016 12:12
Prohlédněte si ve fotogalerii, jak pokračuje Katalánské rallye, v níž míří k celkovému triumfu v seriálu mistrovství světa Francouz Sébastien Ogier.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy