Omamná krása rizika. Česká rallye uhranula tuzemské fanoušky i světové hvězdy

Omamná krása rizika. Česká rallye uhranula tuzemské fanoušky i světové hvězdy
Piloti rallye jsou novodobými gladiátory. Odvaha riskovat život jízdou na plný plyn mezi stromy či domy fanoušky fascinuje.
Piloti rallye mají smysl pro humor. Takhle vypadá helma Miroslava Číže, který letos závodí v Peugeot Rallye Cupu.
Na horizontech to někdy pěkně "kope", až auta létají vzduchem.
Diváci vydrží u tratí rychlostních testů čekat na své miláčky dlouhé minuty, aby na atraktivních místech "urvali" ten nejlepší výhled.
Foto: @vandraqstudio
Radek Vičík Radek Vičík
15. 5. 2022 12:20
Proč je česká rallye takový fenomén? Nahlédli jsme do zákulisí domácích automobilových soutěží, abychom se na to pokusili přijít.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy