Česká rallye není jen hájemstvím Škody. O body bojuje Hyundai, Peugeot i třeba Dacia

Radek Vičík Radek Vičík
19. 8. 2019 19:31
Podívejte se, jaké vozy zahraničních značek je možné vidět na tratích českého rallyového šampionátu, který v neděli zakončila populární Barum rallye.
Vedle 25 vozů Škoda různých typů a variant se na Barum rallye svezl Ondřej Bisaha poprvé v Hyundai i20 R5 v "ostrém" boji o domácí mistrovské body.
Vedle 25 vozů Škoda různých typů a variant se na Barum rallye svezl Ondřej Bisaha poprvé v Hyundai i20 R5 v "ostrém" boji o domácí mistrovské body. | Foto: Hyundai Kowax Racing

I když české rallye už roky vládnou speciály z Mladé Boleslavi, nejsou to jen vozy se značkou Škoda, které se prohánějí po tuzemských rychlostních zkouškách. Potvrzuje to i startovní listina letošní Barum rallye, v níž jsme se podrobně podívali na vozy bojující o body v tuzemském mistrovství v automobilových soutěžích.

Hyundai

Korejská značka se ve světě rallye pohybuje teprve pár let, ale už se v MS etablovala mezi aspiranty na titul. Zálusk na úspěchy má i v kategorii R5. Se speciálem i20 R5 oslavil svoji premiéru Ondřej Bisaha (vlevo) v barvách nového týmu Hyundai Lenner Sport. Říčanský prodejce korejských vozů mohl v cíli oslavit slušné sedmé místo.

Stejný vůz už nějakou dobu kočíruje také Martin Vlček (vpravo). Ten až do poslední rychlostní zkoušky bojoval o místo v top 6. Pak ale při druhém průjezdu RZ Kašava přišla havárie a bylo po nadějích. V okolí Zlína se o body ucházel jeho kolega z týmu Hyundai Kowax Racing Petr Trnovec. Tomu patřila konečná 16. příčka.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.

Další zprávy