Rallye Příbram vyhrál stejně jako loni Dohnal, Pech byl druhý

8. 10. 2017 15:00
Příbramskou Rallye vyhrál stejně jako před rokem Jan Dohnal, Jan Kopecký nestartoval.
Jan Dohnal
Jan Dohnal | Foto: Jiří Šimeček

Příbram - Rallye Příbram vyhrál stejně jako před rokem Jan Dohnal s vozem Ford Focus WRC. Druhý skončil v závěrečném závodě mistrovství republiky v automobilových soutěžích Václav Pech, jenž pošesté v sezoně obsadil stříbrnou pozici a nerozšířil tak svých šest triumfů na středočeské rallye. Třetí byl Vojtěch Štajf.

Dohnal se spolujezdcem Michalem Ernstem se na první místo dostali hned v úvodní sobotní rychlostní zkoušce a první pozici drželi až do cíle. Postupně zvyšovali náskok před pronásledovateli a i díky jedenácti nejrychlejším časům v erzetách porazili Pecha o minutu a 29 vteřin. Štajf skončil o dalších 55 sekund zpět.

"Byla to nádherná soutěž a děkuji pořadatelům, kteří na ní neustále pracují. Všechny nové části rychlostních zkoušek se mi líbily a užili jsme si. Zejména nová rychlostka je excelentní," uvedl Dohnal pro mediasport.

Rallye Příbram je pro něj domácí soutěží, o to více si cení výhry. "Povedlo se nám téměř vše, na co jsme sáhli, což pro nás není úplně zvykem. Většinu tratě znám a podporuje mě rodina i kamarádi. Mohl jsem jet s čistou hlavou a to se mi vždy jede lépe," dodal Dohnal.

Pech sice před startem myslel na sedmou výhru, nakonec byl ale trochu symbolicky druhý. "Letos bylo vše stříbrné, výše jsme nedosáhli. Myslím, že je to dobré. Dojeli jsme druzí za továrním týmem, což je skvělé a přál bych si, aby Honza startoval doma i za rok. Abychom se mohli zase někam posunout a trochu je popohnat," řekl Pech.

V Příbrami chyběl již jistý mistr republiky Jan Kopecký z týmu Škoda Motorsport, který startoval na Katalánské rallye. Již dopředu bylo jasné, že Pech skončí celkově druhý, soutěž vynechal i třetí Jan Černý.

Rallye Příbram, závěrečný díl mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) 1:16:49,2, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -1:29,0, 3. Štajf, Skácelová (Škoda Fabia R5) -2:24,0, 4. Tarabus, Machů (Škoda Fabia S2000) -2:48,3, 5. Trojan, Chlup (Škoda Fabia R5) -3:35,9, 6. Kopáček, Rendlová (Subaru Impreza STI) -3:45,9.