Stáli při něm všichni svatí. Mladý pilot rallye přežil děsivou havárii bez zranění

rav rav
28. 9. 2020 7:12
Soutěžní jezdec Lukáš Krupička měl v sobotní první etapě Rallye Pačejov obrovské štěstí. Z děsivě vypadající havárie vyvázl on i navigátor Jan Ryšánek bez zranění.
Podívejte se na divokou havárii posádky Lukáš Krupička - Jan Ryšánek na Rallye Pačejov 2020 | Video: Motorsport Revue

Pro čerstvě devatenáctiletého závodníka je letošní sezona už třetí za volantem speciálu Peugeot 208 R2. Ale na ni, a speciálně na 41. ročník Invelt Rallye Pačejov, on ani jeho spolujezdec nezapomene.

V páté rychlostní zkoušce Krupičkův vůz "zakopl" o příkop a z auta se stal neřiditelný projektil. Soutěžní speciál se začal kutálet přes střechu. Naštěstí minul stromy a po šesti saltech skončil koly dole v protějším příkopu.

Díky bytelné konstrukci Peugeotu vyztužené povinnými bezpečnostními prvky podle rallyových řádů vystoupili Krupička i Ryšánek sice otřeseni, ale bez zranění.

To potvrdilo i následní vyšetření v nemocnici. "Jsme oba s Lukášem v pohodě po rentgenu a sonu na pozorování do zítra v nemocnici. Auto už je na tom trochu hůř," uvedl Ryšánek ještě v sobotu odpoledne na sociálních sítích.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Wellens vybojoval na Vueltě první etapový triumf, dál vede Roglič

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Po páteční rovině přišla na řadu již čtvrtá kopcovitá etapa v programu náročného úvodního týdne. Po takřka 185 kilometrech na trase Huesca - Sabiňánigo se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, která se zformovala přibližně 70 kilometrů před cílem a dotáhla svůj únik až k obsazení pódia.

V závěru měl při dojezdu v těžkém stoupání do cíle nejvíc sil devětadvacetiletý Wellens. Udolal Francouze Guillaumea Martina (Cofidis) a dočkal se etapového vavřínu při prvním startu na Vueltě. Na Grand Tours slavil dvakrát také na Giru d'Italia. Třetí byl Nizozemec Thyman Arensman (Sunweb), který ale z boje o etapový primát odpadl již několik desítek metrů před cílem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy