Stáli při něm všichni svatí. Mladý pilot rallye přežil děsivou havárii bez zranění

rav rav
28. 9. 2020 7:12
Soutěžní jezdec Lukáš Krupička měl v sobotní první etapě Rallye Pačejov obrovské štěstí. Z děsivě vypadající havárie vyvázl on i navigátor Jan Ryšánek bez zranění.
Podívejte se na divokou havárii posádky Lukáš Krupička - Jan Ryšánek na Rallye Pačejov 2020 | Video: Motorsport Revue

Pro čerstvě devatenáctiletého závodníka je letošní sezona už třetí za volantem speciálu Peugeot 208 R2. Ale na ni, a speciálně na 41. ročník Invelt Rallye Pačejov, on ani jeho spolujezdec nezapomene.

V páté rychlostní zkoušce Krupičkův vůz "zakopl" o příkop a z auta se stal neřiditelný projektil. Soutěžní speciál se začal kutálet přes střechu. Naštěstí minul stromy a po šesti saltech skončil koly dole v protějším příkopu.

Díky bytelné konstrukci Peugeotu vyztužené povinnými bezpečnostními prvky podle rallyových řádů vystoupili Krupička i Ryšánek sice otřeseni, ale bez zranění.

To potvrdilo i následní vyšetření v nemocnici. "Jsme oba s Lukášem v pohodě po rentgenu a sonu na pozorování do zítra v nemocnici. Auto už je na tom trochu hůř," uvedl Ryšánek ještě v sobotu odpoledne na sociálních sítích.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Wellens vybojoval na Vueltě první etapový triumf, dál vede Roglič

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Po páteční rovině přišla na řadu již čtvrtá kopcovitá etapa v programu náročného úvodního týdne. Po takřka 185 kilometrech na trase Huesca - Sabiňánigo se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, která se zformovala přibližně 70 kilometrů před cílem a dotáhla svůj únik až k obsazení pódia.

V závěru měl při dojezdu v těžkém stoupání do cíle nejvíc sil devětadvacetiletý Wellens. Udolal Francouze Guillaumea Martina (Cofidis) a dočkal se etapového vavřínu při prvním startu na Vueltě. Na Grand Tours slavil dvakrát také na Giru d'Italia. Třetí byl Nizozemec Thyman Arensman (Sunweb), který ale z boje o etapový primát odpadl již několik desítek metrů před cílem.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Předseda slovenského parlamentu Kollár měl vážnou dopravní nehodu

Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár měl v sobotu v Bratislavě vážnou dopravní nehodu. Zraněný je on i člen jeho ochranky. Podle ČT24 o tom informoval premiér Matovič. Stav obou mužů i povaha jejich zranění zatím nejsou známy.  

Další zprávy