Legendární Monte: noční show, šťastné Belgičanovy jedničky a konec panování Francouzů

Legendární Monte: noční show, šťastné Belgičanovy jedničky a konec panování Francouzů
Ani ve Francii není nouze o svérázné milovníky rallye.
Neopakovatelné bylo letošní Monte především pro vítězného Thierryho Neuvilla z týmu Hyundai.
Belgičanovi hrály do noty samé jedničky. Absolvoval 111. soutěž MS v kariéře, na voze Hyundai měl startovní číslo 11 a do poslední "erzety" vjížděl s náskokem 11,1 vteřiny.
Druhý skončil dosavadní král Monte Carla Sébastien Ogier. Současný jezdec Toyoty tak nerozšířil sérii šesti triumfů za sebou. A to ještě předtím zvítězil i v roce 2009.
Foto: Red Bull Content Pool
rav Red Bull Content Pool, Hyundai Motorsport GmbH, rav
27. 1. 2020 14:19
Prohlédněte si fotografie z 88. ročníku Rallye Monte Carlo, který vyvrcholil v neděli závěrečnými rychlostními zkouškami. Ty rozhodli o tom, že svůj první triumf v této soutěži slavil Thierry Neuville v Hyundai.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty UK Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Petr Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu. Oznámil to ve středu na svém Twitteru. Fakultu musel Kukal opustit ke konci března kvůli příspěvkům na sociálních sítích a vyjádřením vůči některým členkám akademické obce. Na fakultě skončil po dohodě ke konci března.

"Vy, kdo máte zájem i nadále sledovat moje tweetování za veřejnou instituci, přidejte si @narodniknihovna," uvedl Kukal, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy