Neuville ukončil Ogierovo panování v Rallye Monte Carlo

Radek Vičík Radek Vičík
26. 1. 2020 13:20
Thierry Neuville ve voze Hyundail vyhrál Rallye Monte Carlo. Po nedělní závěrtečné 16. etapě slavil triumf před dvojicí jezdců v Toyotě Sébastienem Ogierem a Elfynem Evansem.

Belgičan na vedení zaútočil v druhé polovině soutěže a ukončil tak vítěznou sérii Ogiera, který v Monte Carlu vyhrával nepřetržitě od roku 2014. Pilot korejského speciálu slavil v nejslavnější rallye v kalendáři MS první triumf a v šampionátu třináctý celkem.

"Byl to těžký víkend, ale dokázali jsme získat čas na soupeře a dokázali jsme uspět. Je skvělé takhle začít sezonu," liboval si v cíli vítěz, jenž před Ogierem měl náskok o 12,6 vteřiny.

První soutěž letošní sezony přišla o velkého favorita už v pátek. Obhájce titulu Ott Tänak, který vyměnil Toyotu za Hyundai, vyletěl v plné rychlosti mimo trať. Pilot i jeho navigátor z ní vyvázli bez zranění, ale rallye pro ně skončila.

V Monte Carlu letos po dlouhé době chyběl český pilot. Škoda Motorsport před sezonou zrušila tovární tým a "soukromník" FIlip Mareš s Fabií R5 Evo plánuje svůj první start až ve Švédsku

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 3:10:57,6, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) -12,6, 3. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -14,3, 4. Lappi, Ferm (Fin./Ford Fiesta) -3:09,0, 5. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -4:17,2, 6. Loeb, Elena (Fr., Mon./Hyundai i20) -5:04,7.

Průběžné pořadí MS (po 1 z 13 závodů): 1. Neuville 30, 2. Ogier 22, 3. Evans 17, 4. Lappi 13, 5. Rovanperä 10, 6. Loeb 8.