Souboj přeběhlíků, gumová ruleta i poražená Škoda. To byla Rallye Monte Carlo

87. ročník Rallye Automobile de Monte-Carlo již tradičně odstartoval novou sezonu. A v okolí malého knížectví se bojovalo do posledních metrů.
Monte Carlo bylo takovým "kdo změnil tým před sezonou". Tak třeba vítězný Sébastien Ogier se po šesti letech u VW a Fordu vrátil zpět k Citroënu.  A hned z toho byla 45 vyhraná soutěž MS v kariéře.
Rallye Monte Carlo je také rájem pro fanoušky, kteří se snaží dostat co nejblíže svým závodnickým idolům.
Ogier zvítězil po velkém boji před Thierrym Neuvillem o 2,2 sekundy. To byl nejtěsnější rozdíl v historii legendernání rallye pořádané od roku 1911.  Belgičan zůstal nadále věrný týmu Hyundai,...
... který ale během zimy dostal skutečně výjimečného parťáka. Citroën totiž neměl dost peněz na obě největší hvězdy světového rallye současnosti, a tak tento Francouz poprvé v životě v rallye usedl do jiného auta než toho z produkce koncernu PSA.
Foto: Red Bull Content Pool
rav Red Bull Content Pool, rav
29. 1. 2019 22:00
Prohlédněte si nejlepší snímky z Rallye Monte Carlo, jíž začala nová dramatická sezona světového šampionátu v automobilových soutěžích.
 

Právě se děje

před 56 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy