Souboj přeběhlíků, gumová ruleta i poražená Škoda. To byla Rallye Monte Carlo

87. ročník Rallye Automobile de Monte-Carlo již tradičně odstartoval novou sezonu. A v okolí malého knížectví se bojovalo do posledních metrů.
Monte Carlo bylo takovým "kdo změnil tým před sezonou". Tak třeba vítězný Sébastien Ogier se po šesti letech u VW a Fordu vrátil zpět k Citroënu.  A hned z toho byla 45 vyhraná soutěž MS v kariéře.
Rallye Monte Carlo je také rájem pro fanoušky, kteří se snaží dostat co nejblíže svým závodnickým idolům.
Ogier zvítězil po velkém boji před Thierrym Neuvillem o 2,2 sekundy. To byl nejtěsnější rozdíl v historii legendernání rallye pořádané od roku 1911.  Belgičan zůstal nadále věrný týmu Hyundai,...
... který ale během zimy dostal skutečně výjimečného parťáka. Citroën totiž neměl dost peněz na obě největší hvězdy světového rallye současnosti, a tak tento Francouz poprvé v životě v rallye usedl do jiného auta než toho z produkce koncernu PSA.
Foto: Red Bull Content Pool
rav Red Bull Content Pool, rav
29. 1. 2019 22:00
Prohlédněte si nejlepší snímky z Rallye Monte Carlo, jíž začala nová dramatická sezona světového šampionátu v automobilových soutěžích.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy