Noc dlouhých světel i smrtelná havárie. Rallye Monte Carlo zahájila novou sezonu

Jak Sébastien Ogier v Monte Carlu odstartoval, tak i dojel - první. Obhájce titulu dokázal vyhrát při svém debutu za volantem Fordu.
A rovnou to byla legendární Rallye Monte Carlo. Jako vítěz měl právo se pozdravit s monackým knížetem Albertem II.
Monte není legendou jen kvůli místu startu a cíle (mimochodem centrum má jinak ve francouzském Gapu), ale hlavně díky jedinečné atmosféře. Tradiční "noc dlouhých světel" je pro fanoušky posvátná.
V kopcích nad královským hradem založeným už Karlem IV. čekali milovníci rallye v mrazu dlouhé hodiny, aby viděli průjezd největších hvězd světa automobilových soutěží.
Letošní rok přinesl řadu zásadních změn. Jako pára nad hrncem zmizel dosud dominantní tým Volkswagenu. Nová pravidla však přilákala nové (či staronové) hráče, takže se utkaly čtyři různé speciály WRC: Citroën, Hyundai, Ford a Toyota.
Foto: M-Sport
Radek Vičík Radek Vičík
23. 1. 2017 12:55
Podívejte se na nejkrásnější fotografie z Rallye Monte Carlo, kterou začala nová sezona světového šampionátu v rallye.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy