Noc dlouhých světel i smrtelná havárie. Rallye Monte Carlo zahájila novou sezonu

Jak Sébastien Ogier v Monte Carlu odstartoval, tak i dojel - první. Obhájce titulu dokázal vyhrát při svém debutu za volantem Fordu.
A rovnou to byla legendární Rallye Monte Carlo. Jako vítěz měl právo se pozdravit s monackým knížetem Albertem II.
Monte není legendou jen kvůli místu startu a cíle (mimochodem centrum má jinak ve francouzském Gapu), ale hlavně díky jedinečné atmosféře. Tradiční "noc dlouhých světel" je pro fanoušky posvátná.
V kopcích nad královským hradem založeným už Karlem IV. čekali milovníci rallye v mrazu dlouhé hodiny, aby viděli průjezd největších hvězd světa automobilových soutěží.
Letošní rok přinesl řadu zásadních změn. Jako pára nad hrncem zmizel dosud dominantní tým Volkswagenu. Nová pravidla však přilákala nové (či staronové) hráče, takže se utkaly čtyři různé speciály WRC: Citroën, Hyundai, Ford a Toyota.
Foto: M-Sport
Radek Vičík Radek Vičík
23. 1. 2017 12:55
Podívejte se na nejkrásnější fotografie z Rallye Monte Carlo, kterou začala nová sezona světového šampionátu v rallye.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Summit NATO vyjádří Česku solidaritu ve sporu s Ruskem, řekl ministr Kulhánek

Lídři zemí Severoatlantické aliance na pondělním summitu v Bruselu vyjádří solidaritu České republice v diplomatické při s Ruskem, kterou vyvolala kauza Vrbětice. Českým novinářům to před odpoledním jednáním řekl ministr zahraničí Jakub Kulhánek. Společná reakce na agresivní chování Moskvy ke spojeneckým i partnerským zemím bude jedním z důležitých témat dnešní schůzky aliančních prezidentů a premiérů.

Státy NATO již Česku vyslovily podporu krátce po dubnovém zveřejnění závěrů českých tajných služeb o účasti ruské vojenské rozvědky GRU na výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014. Nyní se podle Kulhánka k útoku a následné diplomatické roztržce vyjádří i političtí vůdci spojeneckých zemí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy