Pech se ubránil finiši Kopeckého, v Rallye Hustopeče slavil triumf

rav ČTK rav, ČTK
19. 6. 2021 16:55
Obhájce titulu Václav Pech ve Fordu Focis WRC udržel vedení v Rallye Hustopeče a ve třetím dílu domácího šampionátu v automobilových soutěžích slavil vítězství.
Václav Pech ve Fordu ¨Focus WRC na trati Rallye Hustopeče
Václav Pech ve Fordu ¨Focus WRC na trati Rallye Hustopeče | Foto: Tiskový servis Agrotec Petronas rallye Hustopeče/Marek Musil

"Letošní Hustopeče byly jako vždy těžké, bylo velké horko, ale rychlostní vložky tradičně moc hezké. Souboj s Honzou byl krásný, musíte jet od začátku naplno a nemáte čas taktizovat, jestli někde pojedete míň nebo víc. Buď to vyjde, nebo ne. A nám to teď vyšlo.," liboval si vítěz.

Západočeský matador porazil Jana Kopeckého za volantem Škody Fabia o pouhých 6,1 sekundy."Pro nás to prakticky skončilo na druhých Starovicích. Kilometr před cílem byl ve stopě vyhozený hodně ostrý kámen, jel jsem tam na pětku a nemohl jsem se mu vyhnout. Trefil jsem ho, díra v pneumatice, a kolo bylo okamžitě prázdné. Tam jsme nechali těch sedm vteřin, jinak myslím, že bychom erzetu jeli s Vaškem a bylo by to o něčem jiném," filozofoval jezdec z Kostelce nad Orlicí.

Třetí skončil obhájce triumfu z roku 2019 Filip Mareš s další škodovkou, který za lídrem zaostal o 27,1 vteřiny.

Loni se Rallye Hustopeče kvůli opatřením proti šíření covidu-19 nejela. Letos mohli na jihu Moravy letos poprvé v seriálu do servisní zóny i k trati fanoušci.

Pech byl na rallye mezi vinicemi v čele od první rychlostní zkoušky a nakonec vyhrál sedm z deseti měřených testů. Neměnilo se ani druhé a třetí místo. Kopecký, jenž rallye ovládl sedmkrát, ztrácel nejméně po třetí erzetě, kdy za Pechem zaostával o 1,3 sekundy. Po osmém testu si ale pozdější vítěz vypracoval náskok přes deset sekund a 16. ročník soutěže se stal jeho kořistí.

Čtvrtý dojel s odstupem více než minuty Jan Černý. V souboji o páté místo zvítězil Dominik Stříteský, jenž v posledním testu předstihl Miroslava Jakeše o devět desetin sekundy.

Český šampionát pokračuje Rallye Bohemia, která se pojede 10. a 11. července.

Agrotec Petronas Rallye Hustopeče, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) 1:16:54,0, 2. Kopecký, Hloušek -6,1, 3. Mareš, Bucha -27,1, 4. Černý, Černohorský (všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -40,4, 5. Stříteský, Hovorka -1:20,3, 6. Jakeš, Machů -1:21,2, 7. Březík, Krajča (všichni Škoda Fabia R5) -1:44,8, 8. Odložilík, Tureček (Škoda Fabia Rally2 Evo) -1:56,8.