Rallye Český Krumlov začal nejlépe Kopecký, Pech je druhý

ČTK ČTK
18. 5. 2018 21:00
Jan Kopecký podle očekávání vede Rallye Český Krumlov.
Valašská rallye 2018: Jan Kopecký, Škoda Fabia R5
Valašská rallye 2018: Jan Kopecký, Škoda Fabia R5 | Foto: Škoda Motorsport

České Budějovice - Favorizovaný Jan Kopecký vstoupil nejlépe do Rallye Český Krumlov. Tovární jezdec Škody má po pěti rychlostních zkouškách v čele třetího dílu mistrovství České republiky náskok 23,5 sekundy na druhého Václava Pecha. Třetí je Filip Mareš.

Účastníci 46. ročníku soutěže se dnes na jihu Čech museli vyrovnat s rozmary počasí. Zatímco na startu bylo slunečno, druhý měřený test se jel za silného deště. Poté se počasí opět umoudřilo.

"Byla bouřka, padaly kroupy a my jsme nemohli jet na prořezaných pneumatikách. Lepší by tam bylo jet na člunu," řekl k druhému testu Kopecký, který vyhrál čtyři erzety. Pouze za deště jej porazil Polák Jarosław Szeja, který měl výhodnější podmínky.

"Zatím je to ale dobré. Auto funguje, já funguju, Pavel funguje," uvedl Kopecký, který vedle spolehlivosti vozu Škoda Fabia R5 ocenil i práci navigátora Pavla Dreslera.

Rallye dnes pokračuje dalšími třemi rychlostními zkouškami, v sobotu je na programu dalších sedm erzet.

Rallye Český Krumlov, třetí závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 5. rychlostní zkoušce:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 25:09,4, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -23,5, 3. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) -49,9, 4. M. Vlček, Žáková (Ford Fiesta R5) -50,9, 5. Štochl, Vacková (Škoda Fabia R5) -51,2, 6. J. Černý, Černohorský (Ford Fiesta R5) -1:09,9.

 

Právě se děje

Další zprávy