Rallyový pohár Peugeotu se spojí s programem na vyhledávání talentů

rav rav
23. 11. 2018 10:50
Také v příští sezoně bude pokračovat spolupráce Autoklubu ČR a českého dovozce značky Peugeot. V rámci českého šampionátu se pojede už třetí ročník Peugeot Rallye Cupu.
Letošním šampionem Peugeot Rallye Cupu se stal Jan Kalaš.
Letošním šampionem Peugeot Rallye Cupu se stal Jan Kalaš. | Foto: Peugeot

Klíčovou změnou bude sloučení poháru s projektem Autoklob Peugeot Rallye Talent. Proti stávajícímu systému bude nový talentovaný jezdec ve věku do 25 let vybrán v každé sezoně z pohárových účastníků.

Jako nejlepší z juniorů pojede závěrečný podnik poháru "208 Rallye Cup", který pořádá Peugeot Sport ve Francii. Touto poslední soutěží francouzského šampionátu bývá zpravidla velmi sledovaná Rallye du Var.

Další novinkou bude zařazení šestého podniku do hodnocení seriálu. Rychlé Peugeoty tedy odstartují už na "Valašce" a vzhledem k termínu francouzského podniku skončí při Barum rallye, na které budou body za umístění násobené koeficientem 1,5.

Vklad pro účastníky poháru se sice zvyšuje na 20 000 Kč, ale více financí bude rozděleno do prize money. Jezdci si mezi sebou rozdělí ještě víc než letos, kdy celkové odměny činily půl milionu korun.

"Více peněz na odměnách a více zařazených závodů určitě všichni přivítají, ovšem zakončení sezony na francouzské rallye, v kolébce pohárového soutěžení značky Peugeot, bude určitě splněním velkého snu každého jezdce," domnívá se Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy