Rallyový pohár Peugeotu se spojí s programem na vyhledávání talentů

rav rav
23. 11. 2018 10:50
Také v příští sezoně bude pokračovat spolupráce Autoklubu ČR a českého dovozce značky Peugeot. V rámci českého šampionátu se pojede už třetí ročník Peugeot Rallye Cupu.
Letošním šampionem Peugeot Rallye Cupu se stal Jan Kalaš.
Letošním šampionem Peugeot Rallye Cupu se stal Jan Kalaš. | Foto: Peugeot

Klíčovou změnou bude sloučení poháru s projektem Autoklob Peugeot Rallye Talent. Proti stávajícímu systému bude nový talentovaný jezdec ve věku do 25 let vybrán v každé sezoně z pohárových účastníků.

Jako nejlepší z juniorů pojede závěrečný podnik poháru "208 Rallye Cup", který pořádá Peugeot Sport ve Francii. Touto poslední soutěží francouzského šampionátu bývá zpravidla velmi sledovaná Rallye du Var.

Další novinkou bude zařazení šestého podniku do hodnocení seriálu. Rychlé Peugeoty tedy odstartují už na "Valašce" a vzhledem k termínu francouzského podniku skončí při Barum rallye, na které budou body za umístění násobené koeficientem 1,5.

Vklad pro účastníky poháru se sice zvyšuje na 20 000 Kč, ale více financí bude rozděleno do prize money. Jezdci si mezi sebou rozdělí ještě víc než letos, kdy celkové odměny činily půl milionu korun.

"Více peněz na odměnách a více zařazených závodů určitě všichni přivítají, ovšem zakončení sezony na francouzské rallye, v kolébce pohárového soutěžení značky Peugeot, bude určitě splněním velkého snu každého jezdce," domnívá se Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy