Pech vyhrál popáté Rallye Hustopeče, domácí šampionát vede Kopecký

17. 6. 2023 15:39

Václav Pech si dojel pro páté vítězství na Rallye Hustopeče v kariéře. Vedení v průběžném pořadí mistrovství České republiky si upevnil druhým místem Jan Kopecký, který za svým dlouholetým rivalem zaostal o 2,7 sekundy.Třetí místo obsadil s odstupem 69 sekund Dominik Stříteský.

Kopecký s Pechem bojovali podle očekávání o výhru od samotného začátku. Po páteční první etapě byl v čele Kopecký, který útočil na deváté vítězství v populární rallye mezi jihomoravskými vinicemi. Dnes ale Pech vyhrál čtyři z šesti rychlostních zkoušek a po druhém testu se dostal do čela, které již neopustil.

Z pohledu hodnocení mistrovství ČR ale Kopeckého porážka mrzet nemusela, protože výsledky Pecha startujícího se speciálem WRC se do šampionátu nezapočítávají.

Pátým dílem domácího mistrovského seriálu bude Bohemia Rallye Mladá Boleslav na začátku července.

Rallye Hustopeče, soutěž mistrovství České republiky v automobilových soutěžích: 1. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) 1:22:39,2, 2. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia RS Rally2) -2,7, 3. Stříteský, Hovorka -1:09,3, 4. Březík, Krajča -1:12,4, 5. Cvrček, Prokorát -2:57,2, 6. Jirásek, Machů (všichni Škoda Fabia R5) -3:17,2, 7. Vlček, Kunst (Hyundai i20 R5) -3:31,9, 8. Kurka, Vajlík (Škoda Fabia RS Rally2) -5:58,4.

Průběžné pořadí MČR: 1. Kopecký 228, 2. Cvrček 133, 3. Březík 123.