Pech ovládl Rallye Český Krumlov a v šampionátu vybojoval třetí místo

14. 11. 2021 13:38
Vítězem Rallye Český Krumlov se stal Václav Pech a posunul se na třetí místo v konečném hodnocení mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.
Václav Pech ve Fordu Focus.
Václav Pech ve Fordu Focus. | Foto: Tiskový servis Agrotec Petronas Rallye Hustopeče/Lukáš Urbaník

Druhý byl Jan Kopecký, který si již s předstihem zajistil titul. Třetí místo obsadil na oblíbené jihočeské soutěži, která se letos konala v netradičním podzimním termínu, Jan Černý.

Kopecký, jenž ovládl předešlých pět ročníků rallye, vyhrál první etapu, dnes byl ale nejrychlejší Pech. Hned v dopolední sekci dvou rychlostních zkoušek smazal malý náskok svého dlouholetého soupeře a těsný náskok nakonec uhájil. Po 12 erzetách nakonec Pech porazil Kopeckého o 3,5 sekundy.

"Jsme hrozně rádi, že se nám takhle na konec sezony podařilo uspět. Měli jsme skvělé informace od špionů na trati, na které jsme se mohli spolehnout, a perfektně dnes fungovalo i auto," uvedl Pech pro rally videonovinky.

Páté vítězství v Českém Krumlově Pechovi zároveň zajistilo posun z pátého místa průběžného pořadí MČR na konečné třetí, na kterém vystřídal Černého.

Kopecký dojel těsně druhý, v cíli byl ale spokojený. I proto, že poslední erzetu Malonty zajel ve shodném čase jako Pech.

"Bylo to zajímavé zakončení letošní sezony, protože my se už na další závody nechystáme. Ráno jsem na první erzetě dokonale zaspal, Vašek toho využil a musím mu pogratulovat. Jel opravdu rychle," řekl Kopecký s tím, že se následně snažil vrátit do čela, ale nepodařilo se mu to.

Rallye Český Krumlov, závěrečný závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) 1:16:55,8, 2. Kopecký, Hloušek -3,5, 3. Černý, Černohorský (všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -1:09,0, 4. Jareš, Machů -1:31,4, 5. Březík, Krajča -2:55,5, 6. Stříteský, Hovorka -3:26,7, 7. Cvrček, Prokorát -5:56,5, 8. Trojan, Chlup (všichni Škoda Fabia R5) -7:30,1.

Konečné pořadí MČR: 1. Kopecký 313,5 b., 2. Mareš (Škoda Fabia Rally2 evo) 241, 3. Pech 196.