Parádní výkon českého jezdce. Kopecký vyhrál úvodní erzetu Německé rallye

17. 8. 2017 21:16
Automobilový jezdec Jan Kopecký vyhrál úvodní erzetu Německé rallye. Se svou Fabií R5 porazil druhého Otta Tänaka z Estonska o tři desetiny sekundy.
Jan Kopecký.
Jan Kopecký. | Foto: Jiří Šimeček

Saarbrücken - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký ovládl úvodní rychlostní zkoušku Německé rallye a nejlépe tak vstoupil do desátého závodu mistrovství světa v automobilových soutěžích. Pilot vozu Fabia R5, který patří do slabší kategorie WRC2, porazil v Saarbrückenu druhého Otta Tänaka z Estonska o tři desetiny sekundy. Třetí byl Ir Craig Breen.

Účastníci Německé rallye dnes absolvovali jen 2050 metrů dlouhou trať a Kopecký na ni navázal na dvě vyhrané erzety ve stejné soutěži z roku 2006. Podobného úspěchu v minulosti dosáhli v závodech světového šampionátu z českých reprezentantů jen Roman Kresta a Martin Prokop.

Asfaltová soutěž bude v Německu pokračovat v následujících třech dnech, posádky čeká dalších 20 erzet. Vítěz bude znám v neděli krátce po poledni.

Německá rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. rychlostní zkoušce:

1. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) 2:05,9, 2. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) -0,3, 3. Breen, Martin (Ir., Brit./Citroën C3) -1,3, 4. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) a Mikkelsen, Jaeger (Nor./Citroën C3) oba -1,9, 6. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -2,2.