Tänak čekal na první vítězství pro japonskou značku jen do páté soutěže

Radek Vičík Radek Vičík
1. 5. 2018 7:19
Ott Tänak vybojoval v Argentině první triumf v mistrovství světa v automobilových soutěžích za volantem Toyoty.
Ott Tänak na trati Argentinské rallye.
Ott Tänak na trati Argentinské rallye. | Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Villa Carlos Paz - Čekání Otta Tänaka na premiérové vítězství v novém týmu netrvalo dlouho. Estonec vyhrál už v pátém podniku, jehož se s vozem Toyota Yaris WRC zúčastnil. Vavříny oslavil v neděli v cíli Argentinské rallye.

"První vítězství s týmem pro mě hodně znamená. Dokázali jsme vůz velmi rychle zlepšovat a nyní je už skoro přesně podle mého vkusu. To mi dodává hodně jistoty," uvedl 30letý závodník.

Tänak s navigátorem Martinem Järveojou dominoval poté, co se ujal vedení v průběhu první etapy. Bývalý týmový kolega Sébastinea Ogietra v týmu Ford zvítězil během pátku a soboty v 10 rychlostních zkouškách.

"Poprvé ovládnout rallye tímto způsobem je opravdu pěkné, ale rozhodně to nebylo snadné. Zkraje tohoto víkendu jsem hodně tlačil na pilu," popsal své pocity rodák z ostrova Saaremaa.

Vedoucí pozici si udržel i v průběhu pověstně těžkých erzet v neděli. Nakonec si dojeli do cíle jako první s pohodlným náskokem 33,7 s před druhým v pořadí, jímž byl Thierry Neuville v Hyundai.

"Jak náskok narůstal, měli jsme více a více kontroly, a tak jsme v neděli zvolili spíše jízdu na jistotu. Máme dobrý směr a v šampionátu snižujeme odstup za soupeři. Sezóna zatím ještě úplně nepokročila, takže musíme v příštích podnicích pokračovat v podobném duchu," dodal Tänak, který oslavil třetí vítězství v podniku  mistrovství světa.

 

Právě se děje

Další zprávy