Ogier stylově: Volkswagenu pojistil titul výhrou v Britské rallye

Radek Vičík Radek Vičík
30. 10. 2016 13:55
Už jistý mistr světa Sébastien Ogier si v 72. ročníku rallye ve Walesu připsal už 38. triumf své kariéry ve světovém šampionátu v rallye.
Sébastien Ogier.
Sébastien Ogier. | Foto: Jiří Šimeček

Deeside - Sébastien Ogier pokračoval v MS rallye na vítězné vlně, triumfem v Britské rallye. Na zablácených cestách ve Walesu pilot Volkwagenu porazil o 10,2 vteřiny Otta Tänaka s Fordem. Třetí skončil Thierry Neuville v Hyundai. Volkswagen si tak zároveň před závěrečným podnikem sezony v Austrálii pojistil čtvrtý titul v hodnocení týmů po sobě.

Čtyřnásobný mistr světa byl v čele populární soutěže od první páteční rychlostní zkoušky a nepřipustil žádné pochybnosti o tom, kdo je králem současného světa rallye.

Sébastien Ogier slaví triumf v Britské rallye:

I když Tänak nedosáhl na své první vítězství v MS, je to pro 29letého Estonce zopakování nejlepšího výsledku kariéry. Druhý byl také letos v Polsku.

Při neúčasti Martina Prokopa Jediným českým zástupcem byl tovární jezdec Škody Jan Kopecký, který ve Fabii R5 obsadil čtvrté místo v hodnocení WRC2 a šestnácté absolutně. Ve hře o titul je stále jeho finský týmový kolega Esapekka Lappi, který britskou soutěž ovládl a připsal si třetí prvenství v sezoně.

Britská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - konečné pořadí (po 22 RZ):

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 3:14:30,2, 2. Tänak, Molder (Est./Ford Fiesta RS) -10,2, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -1:35,4, 4. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -1:54,9, 5. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) -2:35,2, 6. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -4:02,6, ...16. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -11:48,9.

Průběžné pořadí MS (po 12 z 13 závodů): 1. Ogier 247 b., 2. Neuville 143, 3. Mikkelsen (Nor./Volkswagen Polo R) 129, 4. Paddon 126, 5. Sordo 119, 6. Latvala (Fin./Volkswagen Polo R) 110, ...15. Prokop (ČR/Ford Fiesta RS) 12, 19. Kopecký 7.

Hodnocení týmů: 1. Volkswagen 355, 2. Hyundai 285, 3. M-Sport Ford 154, 4. Volkswagen II 138, 5. Hyundai II 136, 6. Dmack Ford 92, 7. Jipocar 18.