Ogier cestou za triumfem boural. Málem přejel policistu a zaplatí mastnou pokutu

Na cestě za vítězstvím v Chorvatské rallye měl Sébastien Ogier dopravní nehodu a po ní konflikt s místními strážci zákona. Nervózní Francouz z místa havárie spěchal, přičemž jednoho z policistů málem přejel. Se záhřebskými strážci zákona se nakonec domluvil, ale za zavinění karambolu dostal citelnou pokutu.
Úřadující šampion rallyového MS Sébastien Ogier ujel policii po havárii v Záhřebu, kdy přejížděl k úvodní erzetě. | Video: Sport

Na Chorvatskou rallye sedminásobný světový šampion Sébastien Ogier asi dlouho nezapomene. Nejenže v ní vydřel triumf s náskokem pouhých šesti desetin vteřiny, ale ještě řešil dopravní nehodu a půtku s místními policisty. Za zavinění bouračky pak dostal pokutu ve výši 5000 eur (130 tisíc korun).

Všechno se semlelo časně ráno v Záhřebu cestou na první nedělní rychlostní zkoušku. Francouz přejížděl z pruhu do pruhu, ale přehlédl jiný osobní vůz a následovala tvrdá rána do pravého boku Toyoty Yaris WRC.

"Domníval jsem se, že je po soutěži. Upřímně, byla to velká rána psychicky i fyzicky. Trochu mě z toho bolí záda. Jsem moc rád, že se nic nestalo ani nám, ani řidiči druhého auta. Ale v první chvíli jsem myslel, že pro mě rallye skončila," uvedl Ogier.

Kolem nabouraného závodního speciálu se shromáždilo hned několik chorvatských policistů, aby s Francouzem havárii vyřešili. Po několika minutách marného dohadování, kdy ani posádka vozu a Chorvati nenašli společnou řeč, v Ogierovi "bouchly zase".

Zřejmě proto, aby nedostal penalizaci za pozdní příjezd na začátek rychlostního testu, nervózní rallyový šampion ukončil debatu. Prudce šlápl na plyn a pokračoval v jízdě. Přitom málem přejel jednoho z policistů, který stál před vozem a snažil se Toyotu zastavit.

Podle vedení soutěže dostal pilot povolení místo bouračky opustit, ale i tak jeho chování rozlítilo chorvatské fanoušky. Svoji nevoli dali výrazně najevo na sociálních sítích. "Snažil se přejet policistu, za to by měl jít do vězení!" uvedl jeden z nich na Twitteru pod videem z Ogierovy dopravní nehody.

Sám obhájce titulu zatím myslel jen na jediné, jak s poničeným autem bojovat o co nejlepší výsledek. Nabourané dveře zajistil lepicí páskou. Spolujezdec Julien Ingrassia vyfasoval lyžařské brýle, protože z jeho strany pořádně profukovalo a do kabiny se dostával prach.

I s takovým defektem ale Ogier ukázal, že je skutečným mistrem volantu. Byť do závěrečné super stage vjížděl se ztrátou 3,9 vteřiny na týmového kolegu Elfyna Evanse, v cíli mu časomíra naměřila 0,6 vteřiny kratší celkový čas. Je to třetí nejmenší náskok vítěze v historii celého MS.

Čerstvý vítěz ale nezapomněl na ranní konflikt a šel si vše vyříkat se záhřebskými policisty. I přes velkou pokutu, kterou od nich jako viník havárie dostal, Ogier na sociálních sítích sdílel společnou fotku s chorvatskými strážci zákona.

Společný snímek Sébastiena Ogiera s chorvatskými policisty.
Společný snímek Sébastiena Ogiera s chorvatskými policisty. | Foto: Sébastien Ogier via Intstagram

"Na rozdíl od toho, co naznačovaly některé záběry, jsem po naší silniční nehodě u policistů zastavil. Nejdřív jsem se ujistil, že řidič druhého auta je v pořádku, pak vše vysvětlil policii a předložil patřičné dokumenty. Bohužel kvůli jazykové bariéře došlo k velkému nedorozumění. Teď už jsme si navzájem všechno vysvětlili. Ještě jednou jsem rád, že se nikomu nic nestalo," přidal Ogier k snímku osobní doušku.

Vedle pokuty od Chorvatů byl francouzský jezdec potrestán za nevhodné chování Mezinárodní automobilovou federací vyloučením z jedné soutěže mistrovství světa s odkladem na půl roku.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy