Nor Mikkelsen rázně vykročil za obhajobou triumfu v Australské rallye

17. 11. 2017 11:10
Nor Andreas Mikkelsen vyhrál první etapu Australské rallye a po osmi rychlostních zkouškách rázně vykročil za obhajobou loňského prvenství. V závěrečném závodu mistrovství světa vede o 20 sekund před Thierrym Neuvillem z Belgie, který stejně jako on jede s hyundaiem, a britským pilotem citroënu Krisem Meekem.
Portugalská rallye 2015: Andreas Mikkelsen, Volkswagen Polo R WRC
Portugalská rallye 2015: Andreas Mikkelsen, Volkswagen Polo R WRC | Foto: Volkswagen Motorsport

Austrálie - Už jistý mistr světa Sébastien Ogier z Francie je po potížích s převodovkou osmý. V souboji o celkové druhé místo v šampionátu si zatím vede lépe Neuville, jeho estonskému soupeři Ottu Tänakovi patří šesté místo.

Mikkelsen úvodu Australské rallye kraloval, vyhrál pět rychlostních zkoušek. "S tímhle autem a na takovýchto cestách mohu jet přesně tak, jak chci. Dneska jsme z toho vytěžili maximum," liboval si norský jezdec.

Zpočátku byl jeho největším konkurentem Meeke, ten ale po chybě v třetí erzetě nabral větší ztrátu a po posledním měřeném testu dne ho pak na druhém místě vystřídal Neuville. Jezdce v Austrálii čeká ještě 13 rychlostních zkoušek, rallye vyvrcholí v neděli.