Německou rallye vyhrál Tänak, Ogier se vrátil do čela mistrovství světa. Škoda má titul ve WRC2

Radek Vičík ČTK Radek Vičík, ČTK
Aktualizováno 20. 8. 2017 15:33
V Německé rallye se nejvíce dařilo jezdcům Fordu, vyhrál Ott Tänak, třetí byl Sébastien Ogier. Obhájce titulu se tak vrátil do čela šampionátu.
Ott Tänak na trati Německé rallye.
Ott Tänak na trati Německé rallye. | Foto: M-Sport

TrevírOtt Tänak si v neděli dojel pro triumf v Německé rallye. Tovární jezdec Fordu vyhrál druhou soutěž mistrovství světa v kariéře. Finský jezdec porazil o 16,4 vteřiny Andrease Mikkelsena v Citroënu. Pontus Tidemand ve Škodě si třetím místem mezi vozu specifikace WRC2 už nyní zajistil mistrovský titul.

Sébastien Ogier se třetím místem vrátil do čela seriálu. Jezdci Fordu  nahrálo zaváhání rivala Thierryho Neuvilla, jenž v sobotu ulomil kolo vozu Hyundai, a tři soutěže před koncem sezony má náskok 17 bodů.

Poškozený vůz Thierryho Neuvilla:

Tänak, jenž uspěl už letos v Italské rallye, se v Německu dostal do vedení definitivně v sedmé rychlostní zkoušce a v závěru ustál útok Nora Mikkelsena, jenž z jeho náskoku ukrojil jen čtyři vteřiny. Ogier vzhledem k Neuvillovu výpadku v neděli neriskoval a jistil si třetí místo.

"Je to skvělé. Vyšel nám začátek rallye a pak už šlo jen o to hlídat si vedení," uvedl v cíli spokojený Estonec, jemuž patří třetí příčka v šampionátu.

Před Tidemandem se ve WRC umístili nejrychlejší Eric Camilli s Fordem  a druhý Jan Kopecký ze Škody Motorsport. Českému jezdci jen těsně unikly body do celkového hodnocení MS, obsadil 11. místo se ztrátou 48,1 vteřin.

"Samozřejmě jsem zklamaný, protože si myslím, že jsem tady byl nejrychlejší. Škoda té smůly s defektem," připomněl Kopecký moment ze sobotní patnácté erzety, kdy musel měnit píchlé kolo a ztratil přes dvě minuty.

Německá rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) 2:57:31,7, 2. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Citroën C3) -16,4, 3. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -30,4, 4. Hänninen, Lindström (Fin./Toyota Yaris) -1:49,2, 5. Breen, Scott (Ir./Brit.) -2:01,5, 6. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) -2:03,4, …11. Kopecký, Dresler -11,32,4, 38. Rujbr, Římalová (všichni ČR/Škoda Fabia R5) -51:53,9.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 13 soutěží): 1. Ogier 177, 2. Neuville (Belg./Hyundai i20) 160, 3. Tänak 144, 4. Latvala (Fin./Toyota Yaris) 123, 5. Sordo (Šp./Hyundai i20) 89, 6. Evans 87, …16. Kopecký 5.

Pohár konstruktérů: 1. M-Sport Ford 325, 2. Hyundai Motorsport 261, 3. Toyota Gazoo Racing 213, 4. Citroën Racing 163.