Nebezpečný Meeke příliš často rozbíjel auta, teď dostal od Citroënu padáka

ČTK rav ČTK, rav
24. 5. 2018 20:57
Britský rallyový pilot často boural, šéfům továrního týmu Citroën došla trpělivost.
Kris Meeke.
Kris Meeke. | Foto: Reuters

Paříž - Tovární tým Citroën s okamžitou platností stáhl Brita Krise Meekeho kvůli příliš vysokému počtu nehod v soutěžích rallyového mistrovství světa. Vítěz pěti podniků šampionátu s irským spolujezdcem Paulem Naglem bude chybět už na nadcházející rallye na Sardinii, která začne 7. června. V průběžném pořadí seriálu posádce po šesti závodech patří osmé místo.

"Nebylo to snadné rozhodnutí, došli jsme k němu po pečlivé úvaze," řekl sportovní ředitel Citroënu Pierre Budar. Podle oficiálního prohlášení týmu byly některé z jejich nehod "mimořádně těžké" a mohly mít "vážné následky". Nechat Meekeho s Naglem dál závodit by bylo podle Citroënu příliš velké riziko.

Havárií skončil i poslední start posádky na Portugalské rallye. V sobotní druhé etapě vyletělo jejich auto v levotočivé zatáčce z trati a skončilo mezi stromy. Meeke a Nagle vyvázli z karambolu téměř bez zranění. Kvůli nehodě nedokončili ani Švédskou rallye, v Mexiku se naopak blýskli třetím místem.

 

Právě se děje

před 50 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy